5 правил прибирання для тих, хто страждає від алергії

pribirannyaalergiya

Багато неприємних моментів доставляє прибирання тим, хто страждає від алергії: контакт з пилом і миючими засобами може викликати загострення недуги. Про те, як зробити свій будинок максимально чистим, комфортним і безпечним, але при цьому не перетворити прибирання в «катування», ми розповімо вам далі.

Перше правило для алергіків – у вашому будинку обов’язково має бути волого. У цьому вам допоможуть спеціальний датчик вологості і регулярне вологе прибирання. Також рекомендуємо придбати пилососз хорошим фільтром, який затримує найдрібніші частинки пилу – адже саме пил і харчові кліщі є основною причиною, що посилює алергію. Ваш головний пріоритет у прибиранні – позбавитися від пилу всюди, де тільки можна.

Друге правило для алергіків – замініть звичні миючі засоби на органічні і гіпоалергенні. Особливу увагу приділяйте кухонним поверхням – саме на кухні найвищий ризик появи цвілі і шкідливих мікроорганізмів. Регулярно проводьте «інспекцію» в холодильнику: намагайтеся, щоб продукти не залежувались. Як можна частіше мийте сантехніку, приділяючи особливу увагу тим місцям, де може оселитися грибок. Шторка і килимок у ванній – теж в зоні ризику. І найголовніше: обов’язково використовуйте гумові рукавички, а краще ще й захисну пов’язку для носа і рота.

Третє правило для алергіків – окрему увага приділяйте пранні. По-перше, забудьте про звичайний пральний порошок. Якщо хтось у вашій родині страждає від алергії, то органічні пральні порошки – «ваше все». Як можна частіше періть постільну білизну: рекомендована температура прання – 90 градусів. Плюс обов’язкове додаткове полоскання.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Четверте правило для алергіків – у весняно-літній період намагайтеся, щоб в квартиру не потрапляв пилок. Краще не відкривати вікна і не влаштовувати протяги, а провітрювати будинок рекомендується ночами, попередньо завісивши вікна вологою марлею або простирадлом. Ідеальним рішенням для алергіків стануть спеціальні побутові прилади: зволожувачі, очищувачі повітря, кондиціонери – є моделі зі спеціальними фільтрами.

П’яте правило для алергіків – при наявності алергії, особливо в періоди її загострення, ретельне прибирання повинно проводитися раз на тиждень, а обробка кухонних поверхонь і сантехніки – кожного дня.