Порядок в будинку – порядок в голові

poryadok_v_domi

Погодьтеся, як же ж чудово сидіти у кріслі та пити смачну каву після прибирання в будинку, коли повітря свіже, а око “радується” чистоті та порядку. Але одна думка таки не покидає голову: “Як зробити так, щоб такий порядок був завжди?” Життя шалене та вносить свої корективи і вже до вечора цього ж дня відчуття чистоти і свіжості розсіюється як дим. Друзі, не варто сумувати, ми хочемо розповісти Вам про нескладні звички, запровадивши в життя які, Ви навчитеся зберігати порядок в своєму домі від прибирання до прибирання. Отже, цікавить як привести будинок до ладу та підтримувати його постійно? Тоді, читайте з задоволенням!

Правило 1.

Позбавляємося від мотлоху. Якщо квартира або будинок захаращені непотрібними речами, скільки не наводьте порядок, результату не буде.

Чомусь дуже часто все потрібне і непотрібне просто запихаються в шафу. Причому, все те, що “непотрібне” ховається з думкою: “колись знадобиться”. Запам’ятайте, такий час не настане. Якщо “це” не знадобилося Вам до цього часу, то просто викиньте, або віддайте тому, кому дійсно стане в нагоді. Почніть з того, що позбудьтеся від того, що не приносить користі і задоволення, наприклад: одяг не за розміром та той, що не одягаєте; старі журнали і газети; статуетки, порожні коробочки і пляшечки, що збирають пил; стара косметика; посуд, яким не користуєтеся.

Якщо Ви зробите цей крок, вважайте, що половина справи вже позаду.

Правило 2.

Миємо вікна та дзеркала. Брудні вікна та дзеркала зіпсують враження навіть про ідеальну чистоту. До того ж, брудні вікна пропускають менше світла. Тому миття вікон та дзеркал – обов’язкове завдання. Зробити це потрібно не тільки зсередини, але і зовні, якщо мова йде про вікна. І вимити потрібно не тільки скло, але і раму, підвіконня, москітні сітки і т.д. І якщо вже так, то “за компанію” можна випрати тюлі та штори – Вам додатковий плюс!

Правило 3.

Все на своїх місцях. У кожній квартирі та будинку є свої «гарячі точки». Це, наприклад, тумбочка і вішалка, на яких за тиждень збирається маса речей. Їх обов’язково потрібно розкласти по місцях.

Коли стіл, комод або тумбочка чимось вже завалені, то підкинути туди ще декілька речей можна практично непомітно. Всього лише збільшиться загальна кількість. Але якщо на поверхні не буде нічого зайвого, то будь-яка річ, що опинилася там випадково ​​буде відразу помітною і руки самі потягнуться її прибрати.

Також зверніть увагу на кореспонденцію, що назбиралася: квитанції та рахунки краще зберігати в спеціальній папці або коробці.

Правило 4.

Чистота підлоги. В наш час у багатьох на підлозі є різні килими і доріжки, або килимові покриття. Їх недостатньо просто пилососити. Під час генерального прибирання килим необхідно винести на вулицю, ретельно вибити, а також почистити за допомогою спеціального засобу.

І ще одним завданням стане – організація міні-прибирання щодня. Пробігтися з пилососом по будинку – справа десяти хвилин, а ходити ногами по чистій підлозі – безцінно. Можна вибрати ті кімнати, в яких за день підлога брудниться найсильніше, і пилососити в них. А щовечора можна пробігти зі шваброю по всій квартирі. Але все це не повинні робити лише Ви, привчайте до чистоти своїх домочадців та розділяйте обов’язки.

Правило 5.

Затишок в дрібницях. Домашній текстиль надає будь-якіому будинку затишний і завершений вигляд, але тільки в тому випадку, якщо він підтримується в ідеальному стані. Декоративні подушки, пледи, статуетки, рамки і т.д.,повинні бути в чистоті, аби не справляти відразливе враження. Обов’язково займіться ними: почистіть витріть помийте.

Правило 6.

Боротьба з пилом. Оскільки мотлох з шаф і поличок Ви вже викинули (Правило 1), залишилося ретельно протерти пил. Робити це потрібно не тільки на видимих ​​і досяжних поверхнях, але і на антресолях, на поличках всередині шафи, на люстрах, дверях, сувенірах і т.д. А ще – бажано протирати пил не лише раз в тиждень.

Правило 7.Світ рослин. Неохайна кімнатна рослина, коріння якої виглядає з горщика, а на листях шар пилу – неприваблива картина. Кімнатні рослини потрібно привести в порядок: пересадити, підстригти, вимити і т.д.

Правило 8.

Гігієна перш за все. Щодня ми забезпечуємо гігієну свого тіла, перебуваючи в ванній по декілька разів на день. В результаті там накопичується чимало мікробів. Регулярно необхідно мити не тільки унітаз, ванну, раковину і душову кабіну, а й кахель, полички, відро для дрібного сміття, пральну машину.

Правило 9

Позитив та компанія. Не секрет, що іноді на прибирання будинку/квартири витрачається декілька годин, а іноді – цілий день. Все залежить від настрою. Для початку, включіть улюблену музику або пообіцяйте собі якусь винагороду по завершенню справи. А буде ще швидше, якщо залучити до процесу ще когось. Ну, а якщо всі зайняті, то включайте музику та до роботи.

А ще можна знайти людей, які надають клінінгові послуги – це краще, ніж вихідні, проведені з ганчіркою в руках і поганим настроєм.

Дивіться також: Як зробити тюльпан з паперу

Правило 10

Чистота на вході. Встаньте на порозі свого житла, як ніби Ви вперше сюди прийшли. Як відчуття? Іноді вхід в приміщення часто затемнений і завалений одягом, взуттям. Запам’ятайте, що це місце повинно бути вільним від завалів, світлим і викликати позитив, щоб Ви або ваші гості, зайшовши в будинок, відчували тепло і затишок.

А ще – саме через простір біля вхідних дверей в наш будинок проникає енергія.

Правило 11

Побачили – приберіть. Простий спосіб для підтримки порядку – не закривати очі на дрібниці. Проходячи кілька разів за день повз плями або сміття на підлозі, повірте, Ви будете готові провалитися крізь землю, якщо хтось нагряне в гості несподівано і обов’язково помітить недоліки. Заведіть звичку, проходячи повз, підбирати крихти, закидати іграшки в ящик, викидати сміття. Ці секундні дії – ті самі деталі, з яких складається порядок в домі.

Правило 12

Ґрунтовний підхід. Привчіть себе і тих, хто з Вами живе, до того, що все потрібно повертати на свої місця: одяг відразу сортувати, взуття складати, покупки розбирати по приходу з магазину. Розподіліть дрібні обов’язки між членами сім’ї. Так і в будинку буде порядок, і часу на прибирання буде витрачено менше.

Завжди заправляйте ліжко після пробудження і привчайте до цього всіх мешканців дому. Заправлене та прибране ліжко буде відразу організовувати і налаштовувати Вас на продуктивний день.

А ще – залишайте кухню чистою перед сном. Якщо Ви з ранку прокинулися не в дусі, а прийшовши на кухню, побачили гору вчорашнього посуду, брудний стіл – це Вам настрою не додасть. А ось кухня, де навели порядок з вечора, здатна змінити все на краще. Любіть себе, робіть собі подарунок щовечора.

Ідеально чисте житло – це мрія багатьох. Погодьтеся, періодично кожен з нас вирішує навести порядок раз і назавжди. Але витративши на генеральне прибирання цілий вихідний, або навіть два, ми не завжди залишаємося задоволені результатом. Але ось ці запропоновані, прості правила, здатні допомогти Вам утримувати свій будинок в чистоті завжди. Головне – довести їх до автоматизму. Удачі!