Красивий відпочинок у садочку

vidpsad0

Сад – майданчик не лише для праці, але й для відпочинку. Але навіть в такому куточку для відпочинку інколи варто змінити декорації.

vidpsad1

Періодично змінюючи дизайн та оформлення ви в стані загальну картину садочка перетворювати за бажанням.

Де збудувати місце відпочинку?

Відповідь: де завгодно, головне увімкнути фантазію. Наприклад, місце відпочинку можна організувати на подіумі або терасному каскаді, оригінальним чином обігравши функціонал кожного з майданчиків, задіяних у проекті. А можна й зовсім «утопити» у тому місці ділянки, що розташована найнижче, влаштувавши тут дивани-лігвища – багатошарові та з різнокольоровими подушками, або лавки, організавані на підпірній стінці, що окантовує цей затишний куточок.

vidpsad1_1

Вишукана стіна з каменю захистить від вітру та чітко позначить межі куточка для релаксу, а низькі баскети подарують свіжість у спекотний день.

Перевагу краще віддавати відкритим місцинам, які не захаращують візуально ділянку, та й досить вишукано виглядають. До того ж такий об’єкт прикрасити досить просто, а сам декор буде здалеку видно.

Як прикрасити?

Можна використати революційне рішення – декорувати куток з використанням перегородок. Тут одразу здійснюється зонування ділянки та територія оформляється самим витонченим чином.

vidpsad2

Кругова лавка може працювати у ролі оригінальної рамки для майданчика, утопленого у ніші і може дати притулок якнайбільшій компанії.

Використати з цією метою можна не лише самостійні конструкції (кам’яні стінки, перголи, екрани та парканчики), але й самі рослини. Наприклад, живу огорожу з кущів – листяних або шпилькових, а до того – пишний квітник з різноростих багатолітників, які спеціально вибирають та висаджують по периметру куточку відпочинку.

Не гірше виглядає і відкритий майданчик, оточений смарагдовим газоном або красивими рослинами – квітучими трояндовими кущами, ефектними хвойниками, декоративними багатолітниками. Для симпатиків Сходу рекомендують замість однієї зі стін організувати сад каменів або нескладну композицію з валунів ті білосніжної рінистої відсипки. Ще одним незвичним варіантом є вигородження дерев’яними решітками фрагменту території під високими деревами, вздовж імпровізованих стін висадити в’юнкі ліани, а у якості мобільного даху використати тент, що швидко закріпити на стовбурах гачками або хомутами.

Що буде під ногами

Якщо планується багато часу проводити в цьому місці незалежно від погоди, дуже важливо організувати комфортні умови буття. Для обрання матеріалу треба чітко знати – як часто та в якій якості буде використовуватися цей майданчик, чи багато тут будуть рухатися та чи великою буде залежність майданчика від погодних умов.

Вібролитво

Це досить зручний та різноплановий матеріал. Є досить багато варіантів тротуарної плитки, які різняться формою, кольором та фактурою. Подібне покриття робить рівну поверхню, яка не всотує пил та бруд. Плитку укладати можна досить фантазійно: зі швом або без нього, через крок, віялом. Незаперечною перевагою є значний діапазон розмірів, який дає можливість легко робити вимощення складної форми, в тому числі вигнутої чи овальної. Досить цікавий куточок можна створити, якщо укладати плитки з зазорами, які заповнюють газонною травою або багаторічними рослинами для покриття ґрунту.

vidpsad3

Клінкерна цегла – дорогий, але довговічний матеріал для укладання

Економний варіант – зробити підлогу з різнобарвних уламків кахлів та черепків, їх укладають з невеличкими зазорами на бетонну подушку.

vidpsad4

Гравійне відсипання замість плитки – досить реальний варіант. Головне – не забути підстелити під камені щільний лутрасил.

Натуральний камінь

Його добре використовувати для садів пейзажного стилю. Переважно, в ландшафтному дизайні використовуються два його різновиди: граніт та плитка-пісчаник. При обранні піщаника слід орієнтуватися на колір – найбільш міцним є сірий плитняк, після якого за міцністю йдуть зелений та рожевий, найменш міцним є жовтий, найбільш шпаристий. Він активно всотує воду та з часом темнішає, тому його краще використовувати для облаштування вертикальних площин, а якщо стелити їх під ноги, то лише на майданчиках, схованих під навісом.

vidpsad5

Доріжки з грубих зрізів – ефективне та досить бюджетне рішення для оформлення садових шдяхів

Дерев’яний настил

Плюсом такої підлоги є можливе різнобарв’я форм та фактури. Частіше його складають на металевому каркасі з дошок (різних) завтовшки у 40-50 мм. На терасних дошках у дощ ноги не ковзають по такій підлозі. Є інша проблема – подовжні нарізки, які перешкоджають ковзанню – збирають забагато бруду. Тут вже треба обирати – корить або естетика. Але для збільшення терміну експлуатації настилу його поверхню слід вкрити фасадною вододисперсійною фарбою. Ні в якому разі не олійною фарбою, адже ті фарби, що не дають «дихати» деревині лише «запарюють» матеріал, а не захищають. Для збереження натурального вигляду деревини слід користуватися спеціальними оливами або «Текстуролом».