Ландшафтний дизайн: ідеї та втілення

lanshadiz0

Закони ландшафтної архітектури є законами краси та гармонії. Робити фахівців цього профілю лишають враження, що кожна деталь або кущ мають своє місце в саду, але при цьому все природно. Це вірно, адже враження штучності не має виникати ні в кому разі. Багатьом здається, що самостійно таке повторити неможливо, але це не так. Для цього досить подивитись кілька яскравих прикладів взнати про основні прийоми ландшафтного дизайну.

lanshadiz1

План

Дизайнер починає реалізацію проекту зі складання докладного плану. В ньому прописують крупні будівлі (будинок, терасу, арку), дерева, водоймища, огорожі та т.п.

Важливим є відповідність по стилю ландшафту та будинку, інакше не буде гармонійного простору. Сад в японському стилі буде виглядати недоречно на фоні класичного або селянського будинку.

Правило панування та підлеглості

За основу слід взяти крупний об’єкт, який буде домінувати, а все решта – підлягати йому. Таких домінант може бути кілька. Приклад: великий квітучий кущ, навколо якого розташовані низькорослі рослини. У якості домінант можуть бути будови, цікаві своєю архітектурою, фонтани та доріжки. Головне, щоб інші елементи не кричали, а підкреслювали красу панівного об’єкту.

Зелень

В оформленні саду не обійтися лише газоном. Щоб трава та квітники виглядали гармонійно, потрібні дерева та високі кущі, які будуть давати приємний затінок.

lanshadiz2

Зонування

Навіть, якщо територія невелика, доцільно відділити кожну зону для відпочинку, встановлення мангалу, дитячий майданчик, місце для квітника та інші. У якості огорожі можна використати низькі паркани, хвойні насадження, низькі кущі.

Простота

Це не значить, що все слід спрощувати. Не треба вміщати в одному саду всі можливі елементи, щоб не перевантажити його. Сад має створювати відчуття легкості, а не повідомляти всіх по несмак господаря. Оберіть одну тему та выдповыдний стиль та прямуйте в цьому напрямі.

lanshadiz3

Фонтан

Водяні фрагменти грають особливу роль. З ними сад стає жвавішим, з’являється відчуття свіжості та приємної прохолоди. Тут досить багато варіантів. Можна встановити готовий фонтан, а можна скласти його самому. Немає обмежень і в матеріалах. У цьому випадку фонтан оформлений живою огорожею по аналогії з клумбами. Все тут має правильну геометричну форму. Цікаво, що сама конструкція дуже проста, саме симетричність всього ландшафту і створює завершеність та відпочинок для зору.

Декоративні елементи

lanshadiz4

Сама лише зелень та дерева не створюють цілісної картини. В оформленні слід використовувати і декор. Він може бути натуральним. Наприклад, жива огорожа, стіна з рослин – додатково зонують простір. Або рослини, висаджені у вигляді лабіринту. Ще один нестандартний, але і більш складний елемент – топіарі – фігурно стрижені дерева. А зі штучним декором – все простіше. Використовуйте лавки, арки, статуї, перекидні мостики, каміння для доріжок та водоймища.

Маскування

На будь якій ділянці є зони, які непогано було б сховати. Наприклад, стара забудова, або неоковирний паркан. В цьому випадку також добре використовувати озеленення або виділення акцентних зон. На фото невдалий навіс прикрасили квітами на підвісних горщиках, а інші насадження розмістили на даху.

lanshadiz5

Асиметрія

Такий засіб подобається своєю ненав’язливістю. Він у більшому ступені має здатність зливатися з природою. Відхід від рівноваги не зіпсує всієї картини, квітники та рослини можуть розростатися в різні боки. Це спрощує роботу по догляду за садом. Хоча й не дозволяє створити в ньому хаос.