Надійна підтримка- обеліск для підтримування в’юнких рослин

obelisk0

Навіть той, хто не дуже приятелює з інструментами, змайструє обеліск для підтримування в’юнких рослин без особливих працезатрат та проблем. Та й часу ця робота багато не забере.

Обеліск, ставши садовим елементом, виконує одразу дві функції. Доки рослини ще не підросли, він виконує функцію малої архітектурної форми, прикрашаючи собою садочок. Трішки далі опора, оповита в’юнкими рослинами, осипаними квітами, перетворюється у яскравий пункт, якщо не центр будь-якого квітника.

Чіткий геометричний малюнок двох таких пірамідальних обелісків допоможе привабити та утримати погляд гостя на найчудовішому елементі квітника та створить надійну підтримку для в’юнких рослин. Для виготовлення такого обеліску не потрібні складні розрахунки та особливі столярні навички.

obelisk1

Ідея №1 Обеліск з ґратами

Складання починають з бічних сторін трикутних та ґратчастих. Горизонтальні рейки лат, готують з тридцяти міліметрового у перетині бруска, на рівній відстані одне від одного рівномірно викладають та, розмістивши згори рейки, що будуть розташовані вертикально, скручують між собою саморізами.

Ґратчастий візерунок завершують встановленням коротких рейок, що будуть розташовані горизонтально.

З бруска завтовшки 50 мм вирізають ніжки та закріпляють складені ґратчасті бічні сторони між ними в одній поверхні.

Щоб все з’єднати використовують струбцини та клей, додатково закріплюють деталі дрібними цвяшками.

Горішні кінці стояків-ніжок вирівнюють, для встановлення на них верхівки у формі конусу або кулі

obelisk2

Ідея № 2 За пару годин

Спочатку складають два протилежних боки, що мають вигляд трикутників.

На стояках-ніжках позначають положення горизонтальних рейок лат (решетування), які укладають згори та прикручують саморізами.

Пилкою з дрібним зубом акуратно зрізують зайві кінці, що стирчать, точно по зовнішньому контуру стояків-ніжок.

Для хрестовин потрібні тонкі рейки завтовшки у три міліметри, кожну з них кладуть на своє місце, помічають та відпилюють під кутом, який визначиться, після чого прикручують горизонтальними планками.

Дві готових бічних сторони між собою з’єднуються з використанням горизонтальних рейок лат таким чином, щоб створилась пірамідальна конструкція.

Залишається підрівняти горішні кінці ніжок та встановити верхівку.

Порада спеціаліста

Для посадки рослин у підніжжя обеліску обирайте ліани, які повністю обів’ють опору. Мініатюрні в’юнкі клематиси, троянди або плющ прийдеться знімати з опори на зиму. Не менш ефектно виглядають та до того ж не задають проблем однолітні рослини: іпомея, настурція, кобея, духмяний горошок.