Ручка від улюбленої каструлі

ruchkastr_0

Майже на кожній кухні є каструля, досить дорога серцю господині, але ручка кришки в якої зламана. В принципі варіантів ремонту та конструкцій ручок може бути багато, тож спробуємо з цього космосу держаків для каструльних кришок виловити хоч би три екземпляри.

ruchkastr_1

Спочатку слід роздивитися у коморі, з чого можна зробити заготовку. Наприклад, знайшли брус 40х40 мм. Знадобляться ще гвинти та гайки, десь М4 – М6. Згодиться і епоксидка, не обов’язково дорога.

Форму ручці можна надати болгаркою, для чого її треба закріпити на столі, або на міцній колоді.

ruchkastr_2

Потрібну за розмірами заготовку можна грубо відпиляти лобзиком, щоб підрівняти її та сточити пізніше.

ruchkastr_3

В шуруповерт вставляють насадку з грубою шкіркою та доводять ручку до більш круглої форми. Після цього її слід зачистити тоншою шкіркою. Фінішне шліфування – вручну – нульовкою (Р320).

ruchkastr_4

Далі свердлять отвір для гайки. Спочатку свердлять отвір під ґвинт діаметром 5 мм та глибиною десь десять міліметрів, потім свердлом більшого діаметру свердлять отвір під гайку діаметром 8 мм та глибиною 5-6 мм.

ruchkastr_5

Гайка має заходити в отвір з натягом. Ручка буде симпатичнішою, якщо її вкрити оливою. Тикова олива Borma вигідно підкреслює текстуру деревини та захищає виріб від бруду. Ручка, вкрита оливою добре миється.

ruchkastr_6

Розводять трішки епоксидної смоли та заливають її у отвір ручки. Доки епоксидка не застигла, ручку накручують на ґвинт.

ruchkastr_7

Якщо робити ручку для маленької скляної кришки, може виникнути проблема щільності, адже кришка сферична, тож до неї рівна нижня шліфована частина ручки приляже нещільно. Тобто нижню поверхню ручки слід зробити теж сферичною. Для шуруповерту обирають насадку з радіусом, близьким до радіусу кришки. На двобічний скотч приклеюють шкірку та не поспішаючи виточують в ручці сферичне заглиблення. Гвинтиком на М4 прикручують нову ручку до старої кришки.

ruchkastr_8

Ручка чудово сяде на своє місце. Третю ручку можна зробити складаною. Верх ручки – круглий, його вирізають кільцевим свердлом з обаполу.

ruchkastr_9

Ніжку для ручки роблять квадратною. Деталі вкривають тиковою оливою Borma. Так набагато красивіше.

ruchkastr_10

Щоб цю ручку закріпити на кришці треба взяти ще ґвинт та шайбу. Тепер кришку можна перевернути та поставити на стіл – вона і на ручці буде стояти упевнено, та не буде гойдатися.