Тонкощі свердління та пересування

svrdl_0

Глибина свердління

При свердлінні отворів досить часто виникає потреба, щоб отвір був визначеної глибини, тобто необхідно фіксувати глибину свердління. Наприклад, пластиковий дюбель, встановлений в закороткий отвір буде виступати над поверхнею. Якщо ж отвір надто глибокий, то при закручуванні шурупа дюбель може провалитися далі. А наскрізний отвір в тонкій стінці може зіпсувати зовнішній вигляд меблів.

Для контролю глибини свердління знадобиться набір термоусадних трубок різних діаметрів та запальничка.

svrdl_1

Але при цьому слід пам’ятати, що пластикова трубка на свердлі – це лише позначка, затримати хід свердла вона не може.

У якості жорсткого обмежувача при свердлінні можна використати звичайний корок від пляшки з вином. Його легко різати та свердлити, він досить міцний, щоб протидіяти легкому натисненню.

svrdl_2

Свердління під прямим кутом

Просвердлити отвір ручним електроінструментом точно під прямим кутом не завжди зможе навіть досвідчений майстер. А якщо, наприклад, дошку треба свердлити наскрізь, то вхід та вихід можуть суттєво «розбігтися».

svrdl_3

Дотриматись прямого кута при свердлінні допоможе металевий куток.

Для цієї ж мети придатний й кутовий елемент з дитячого конструктора LEGO. Його висоту можна легко змінювати в залежності від довжини свердла та завдання, яке виконується.

Брус на коліщатках

Пересувати дерев’яні бруси з місця, де вини складені до будівельного майданчика важко навіть удвох, а одному нерідко це не під силу. Але це завдання можна виконати набагато легшим методом. Для цього один з кінців бруса треба встановити на колеса. Для цього можна використовувати будь-який засіб, що хоч трішки нагадує транспорт та оснащений колесами. Це може бути звичайний господарський візочок, тачка та навіть дитячий самокат.

svrdl_4

Кінець бруса слід прикріпити до каркасу візочка гумовим джгутом або м’яким дротом.

svrdl_5

А можна використати і будівельну струбцину. Тоді брус буде легко не тільки тягнути, але й штовхати в будь- який кінець ділянки.