Бензопила + шуруповерт = електрогенератор

generator_0

Якщо у вас є бензопила та акумуляторний шуруповерт – за відсутності електрики, це – можливий вихід. Якщо від шуруповерта від’єднати акумулятор, а патрон цього інструменту розкрутити іншим подібним інструментом, то шуруповерт перетвориться в генератор та з контактних клем шуруповерта можна знімати електричний струм. При цьому пускова кнопка шуруповерту має бути у ввімкнутому положенні. Для цього і можна використати бензопилу.

generator_1

Для цього пиляльний ланцюг та шину знімають та замість них встановлюють станину з міцного листового металу, який легко обробляти. Натяжний механізм на новій шині роблять так само, як і на стандартній. Довжина шини-станіни буде залежати від розмірів повідного ременя, який вам вдасться знайти.

В патрон шуруповерту встановлюють та міцно затягують нарізну шпильку на М8 (М10), на якій буде кріпитися шків поводу бензопили. Його можна вирізати з дубу. На станині-шині в потрібному місті слід закріпити сам шуруповерт.

generator_2

Для цього слід обрати алюмінієву трубу потрібного діаметру. Вона має щільно надягатися на циліндричну поверхню на шуруповерті, яка йде одразу за затискним патроном інструменту, і не повинна заважати патрону обертатися.

generator_3

Далі з дерев’яного бруска виготовляють циліндр, зовнішній діаметр якого відповідає внутрішньому діаметру труби. В дерев’яному циліндрі роблять отвір під вал (шпильку М8) та проточують місце під підшипник.

generator_4

Тепер з урахуванням довжини ременю розмірів шківа, зробленого з дубу, визначають місце на «шині», де буде знаходитись отвір під вал (М8) і де буде закріплений шуруповерт. Визначивши місце розташування валу, саморізами закріпляють вирізаний дерев’яний циліндр в якому вже встановлений підшипник. Після цього саморізами прикріпляють до циліндру трубу. В неї вставляють шуруповерт зі шпилькою, закріпленою в патроні. Вільний кінець шпильки з’явиться на протилежному боці шківа. На шпильку прикріпляють шків. На ньому встановлюють спеціальну гайку з фіксуючими шипами для того, щоб шків не провертався на нарізі. Все щільно фіксується звичайною гайкою з протилежного боку шківа.

generator_5

Встановлюють натяжний ремінь та регулюють його натяг.

Фіксують полярність, щоб не перемкнути акумулятор. Щоб конструкція могла не лише живити різні освітлювальні прилади, але й заряджати акумулятори, від блока живлення, що входить до комплекту шуруповерту від’єднують частину проводу з встановленим на ньому рознімом. Ці проводи з’єднують з струмознімними проводами на шуруповерті – тими, що закріплені на рейці. Сам рознім слід вставити у гніздо на блоці керування зарядним пристроєм, яке входить в комплект заряджання акумуляторів шуруповерту.

При цьому не треба буде паяти діодні мости та інші схеми, досить запустити мотор бензопили та обрати потрібні оберти.

generator_6

Присутність акумуляторів у мережі допоможе уникнути стрибків напруги при зміні частоти обертів мотору бензопили. Таким чином можна заряджати не лише малопотужні акумулятори, але й справжні автомобільні. Якщо ж використовувати перетворювач струму, то з 12 В можна тримати 220 В.