Касетні меблі

Якщо придбати готові висувні шухляди у вигляді блоків-касет, то не складно спорудити з них містку пересувну тумбу, шухляди якої будуть розташовані з усіх чотирьох боків.

kasmeb1

Малюнок 1. Касетна тумба. 1 – стільниця, 2 – алюмінієві труби квадратного перерізу, 3 – верхня панель, 4 – з’єднання ластівчин хвіст, 5 – меблеві колеса, одне з яких – з гальмом, 6 – основа, 7 – висувні шухляди, 8 – бічна стінка секції з висувними шухлядами.

Наприклад, можна спроектувати касетну тумбу з розмірами у плані 520х830 мм, а по висоті – 1120 мм. В ній складені сорок вісім шухляд, які розбиті на шість секцій. До них можна легко дістатися завдяки тому, що тумба обертається на чотирьох меблевих коліщатках.

Звичайно, розміри тумби будуть залежати від розмірів придбаних шухляд та від їх кількості. Домашній майстер може під час реалізації такої ідеї може змінювати ці параметри, виходячи від призначення тумби та її об’єму.

Обравши висувні шухляди, у яких фасади зроблені з суцільної деревини, слід матеріали для виготовлення стінок, верхньої панелі та стільниці тумби також обрати з суцільної деревини подібної текстури.

Шухляди можна збагатити акуратними табличками з написами, які вказують на їх вміст. Зберігати в тумбі можна олівці, авторучки, фломастери, фотографії, відео- аудіокасети, CD-диски, та будь-які речі, які цілком вкладаються у шухляди згідно зі своїми розмірами.

kasmeb2

Малюнок 2. Вирізи під гайки мають бути таких розмірів, щоб можна було працювати торцевим або трубним гайковим ключем. 1 – гайка, 2 – оцупок (бобишка) з деревини, 3 – нарізна шпилька, 4 – верхня панель.

Тумба з висувними шухлядами складається з шести однакових секцій, які складені між основою та верхньою панеллю завтовшки 15 мм та розмірами 520х830 мм кожна. Стінки секцій з’єднані одна з одною та з основою гвинтами, яких з зовнішнього боку не видно.

На верхній панелі закріплені чотири алюмінієві труби квадратного перерізу 50х50 мм довжиною 200 мм. На них змонтована стільниця. До основи прикріплені чотири меблевих коліщатка, одна з яких має гальмо.

kasmeb12

1. Нарізні шпильки проходять крізь панель стільниці та оцупка, їх стягують гайками. 2. На оцупки надягають алюмінієві труби квадратного перерізу. Нарізна шпилька має виходити з оцупка з припуском, який забезпечить проходження крізь верхню панель та кріплення гайкою з шайбою.

kasmeb34

3. Трубчастим гайковим ключем гайки затягують так, щоб вони знаходились на п’ять міліметрів нижче поверхні панелі. 4. Заглиблення під гайки заклеюють квадратними шматками деревини той же породи, з якої зроблена стільниця.