Название сайта

Табурет з кривими ніжками

Інколи у досвідчених столярів можна побачити в майстерні досить чудові твори столярного мистецтва. Як от наприклад – табурет з кривими ніжками. Якщо столяр відкриє таємниці виготовлення цього чарівного предмету меблів – виявиться, що його можна зробити і в домашніх умовах, при мінімальному оснащенні верстатного парку. Для того, щоб збудувати таку красиву та корисну річ досить мати ручний рубанок, стрічкову пилу, шліфмашину та дриль.

tabkrnizh1.jpg (42.07 Kb)

Для того, щоб зробити ніжки готують чотири соснових бруски розмірами 75х75 мм та простругують їх з чотирьох боків до розмірів 70х70 мм.

tabkrnizh2.jpg (65.75 Kb). . . . .

На листі ДВП малюють контур майбутньої ніжки та випилюють його на стрічковій пилі. Потім прикладають та обводять олівцем отриманий шаблон почергово до двох боків кожного бруска.

tabkrnizh3.jpg (63.12 Kb)

На стрічковій пилі знімають зайву деревину по двох позначених боках і в результаті отримують чорнові ніжки.

tabkrnizh3_1.jpg (44.95 Kb). . . . .

Припуски та сліди від пилки зачищають, використовуючи шліфувальну машину.

Після довбання стикувальних пазів весь комплект кривих ніжок остаточно зачищають шмерґелевим папером.

Ще простіше зробити чотири царги. На проструганій сосновій дошці завширшки у 100 мм та товщиною у 20 мм позначають контури проставок-царг та випилюють усе на стрічковій пилі.

tabkrnizh4.jpg (61.77 Kb). . . . .

Шипи також запилюють на стрічковій пилі та підрізують ручною пилкою-шиповкою.

Досить чудове та міцне сидіння розмірами 350х350 мм створюють з березової фанери завтовшки у 20 мм.

Після контрольного складання розміри виправляють стамескою та рашпілем. Шипи та пази змащують клеєм ПВА та остаточно стягують ніжки з царгами столярними струбцинами.

tabkrnizh5.jpg (47.66 Kb). . . . .

Далі поспішати не треба – слід відпочити, а на наступний день шпаклюють видимі дефекти, встановлюють сидіння на чотири меблевих куточки, ґрунтують та фарбують виріб білою фарбою.

Якщо в планах є виготовлення кухонного гарнітуру з табуретів на чотири особи, слід помножити трудові та матеріальні ресурси на чотири.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 


Читайте також
Цікаві ідеї
Авторизация