Название сайта

Все про техніку сухого валяння

11 жовтня 2017 Рукоділля
valyannya_osnovna.jpg (31.05 Kb)

Сухе валяння вовни, фелтінг, фільцювання - це техніка створення з непряденої вовни іграшок, взуття, одягу і різних декоративних предметів. Це мистецтво дозволяє відображати всі фантазії рукодільниць. Для початківців важливо знати, які саме інструменти потрібні, які види вовни використовувати в техніці валяння іграшок, які сорти ангори і мериноса використовують для валяння картини. Тож, саме сьогодні для Вас все про техніку сухого валяння!

Шерсть для фелтінга

sherst.jpg (47.14 Kb)

Для фелтінга використовується тільки натуральне руно, без синтетики. Вовняна вата дуже швидко звалюється, не вимагає додаткового подрібнення, тому що ворсинки короткі і перемішані між собою. Гребінна стрічка, або Топс, якісно вичесана, тому довгі волокна лежать в одному напрямку, без домішок.

Слівер - це необроблене вовняне волокно, використовується для основи виробу.

Ангора або меринос застосовується для декору і дрібних деталей у виробі.

Голки для валяння

golki.jpg (28.9 Kb)

В фільцюванні використовуються 4 види голок. Кожна має зазубрини, і завдяки ним і відбувається звалювання шерсті.

Продаються голки набором, під певним маркуванням:

 • № 36 трикутна (основна), звалює слівер;
 • № 38 має форму зірки, створює рельєф на виробі;
 • № 40 трикутна, для роботи з тонкими і дрібними деталями;
 • № 38 корона (має 4 грані), використовується для декорування виробу.

Читайте також Як зробити осінній букет з листя своїми руками

При роботі з голками дотримуйтесь правил безпеки. Використовуйте підкладку (поролонову губку, щітку з жорстким ворсом). Щітка (губка) захистить пальці і робочу поверхню від проколів.

Техніка сухого валяння для початківців

suhe_valyannya.jpg (25.94 Kb)

Щоб почати використовувати різнобарвне непрядене руно, запам'ятайте 11 уроків сухого валяння для початківців:

 • ідею, що виникла треба замалювати, малюнок буде Вашим орієнтиром;
 • працюйте тільки на підкладці;
 • кількість вовни потрібно взяти в 3 рази більше, при звалюванні обсяг зменшиться;
 • матеріал потрібно розділити на дрібні волокна і перемішати між собою;
 • фільцювання починається з самої товстої голки, поетапно змінюючи її на менший діаметр;
 • проколи в деталі треба робити з усіх боків, тільки вертикально, глибоко і швидко;
 • готові деталі зовні виглядають гладко, без ворсинок, що тирчать і при натисканні не деформуються;
 • поки в елементах поверхня ще пухка, можна змінити форму і габарити виробу;
 • для з'єднання готового виробу слід в дрібних деталях залишати пасма неваляної вовни, завдяки чому і відбувається з'єднання;
 • при шліфуванні виробу використовується сама тонша голка;
 • парні деталі (крила, лапки), бажано робити одночасно.

tehnika_valyannya.jpg (19.73 Kb)

Для тренування можна взяти синтепон, порвати його руками і 38-й голкою, на підкладці зваляти, наприклад, кульку. Перпендикулярно робочої поверхні, потрібно проколювати синтепонову грудку, максимально глибоко. Повільно синтепон буде перетворюватися в тугу кулю. Коли вже неможливо буде зробити прокол, виріб готовий.

valyannya_zaichik.jpg (28.7 Kb)

Також можна перевірити по звуку, звалялась кулька чи ні. Повинен бути глухий звук, як при ударі по дереву.

Спираючись на техніку фелтінга, навчитися валяти маленькі і великі вироби може будь-хто. Це копітка, але дуже захоплююча творчість! Всі вироби, створені Вами, будуть унікальними і приведуть у захват Ваших близьких і друзів!

Сухе валяння іграшки-курчатка

valyannya_kurcha2.jpg (25.73 Kb)

Вам буде потрібна універсальна голка під номером 38, яка не вимагає заміни. Ангора червона і жовта, фетр, клей прозорий, чорні намистини або великий бісер і всі необхідні для фільцювання інструменти. Ця саморобка робиться протягом 4 годин.

kurcha1.jpg (30.08 Kb)

Потрібно розподілити матеріал на дрібні волокна, чим дрібніше, тим краще. Сформувавши овал, вертикальними проколами зваляти тулуб. Таким же чином зробити голову і крильця. Прикріпити голову і крила до тулуба, за допомогою маленьких шматочків вовни. На голові зробити поглиблення для очей і приклеїти намистини.

Далі зваляти червоний дзьоб і приваляти його до голови. Лапки курчати зробити з дроту. Каркаси лапок обклеїти ангорою червоного кольору, і приробити до тулуба.

Червоний фетр також використати для гребінця курчати, його приклеїти, або прикріпити голкою. Відшліфувати готову саморобку, тонкою голкою. Виріб готовий!

valyannya_kurcha.jpg (18.93 Kb)

Якщо до заняття залучити дитину, валяння іграшок стане Вашим загальним улюбленим заняттям!

Валяння картин

valyannya_kartina.jpg (65.88 Kb)

Малювання або накладання вовни, здійснюється з мінімальним застосуванням голок, ангора накладається одна на одну і при легкому натисканні долонями з'єднується. Обов'язково до картини потрібно прикладати скло, під ним будуть видні всі нюанси. Також через скло буде видно всю колірну гамму малюнка чіткіше.

kartina2.jpg (62.51 Kb)

Працювати зручніше за все з тонкою і супертонкою шерстю. Чим багатша палітра, тим живописніша картина. При нестачі відтінків можна змішувати різні кольори вовни, домагаючись бажаного результату. Якщо в картині використовується віскоза, то її краще змішувати з шерстю 1: 2, щоб уникнути зайвого блиску.

kartina1.jpg (53.95 Kb)

В процесі роботи, картину найкраще прасувати праскою, для фіксації вовни і вирівнювання деталей. А для того, щоб легше було щипати ангору або меринос маленькими прозорими «павутинками», гребінну стрічку треба трохи зваляти.

Користуйтеся тільки самими гострими ножицями, з гострими кінцями, а найкраще - перукарськими. Крім ножиць Вам знадобиться пінцет. Він потрібен для декорування картин (або прибрати ворсинки, або для викладки дрібних деталей).

kartina3.jpg (36.79 Kb)

Наведемо приклад сухого валяння картини для початківців. Для картини потрібно флізелін (основа), або лляна тканина. Шерстяна вата, голки і ножиці, картон, рамка і скло. Ангора блакитна, синя, біла, зелена, темно-зелена і світло-зелена - в майбутньому вийде пейзаж.

На лляний відрізок настеліть тонким шаром шерстяну вату і зваляйте (вбивайте голками в тканину). Вийде білий фон. Візуально поділіть на дві частини поверхню полотна. Верх картини викладайте з синього кольору, трохи нижче блакитного і білого кольорів. Уважно стежте за вовняними «мазками», щоб не було великого кольорового контрасту і прогалин. Шари повинні бути максимально тонкими. Від горизонту викладайте темно-зелений, потім зелений і світло-зелений колір. Вийде луг, з смарагдовою травою, що переходить в блакитне небо. Картину перекладіть на картон, ножицями вирівняйте краї, накрийте склом і вставте в рамку. Пейзаж готовий!

kartina4.jpg (40.33 Kb)

Освоївши головні правила сухого валяння з вовни для початківців, сміливо втілюйте свої фантазії! Варто тільки раз спробувати зробити хоча б один виріб і Ви закохаєтеся. А для натхнення декілька фотографій виробів з допомогою сухого валяння!

valyannya1.jpg (38.59 Kb)

valyannya_tigr.jpg (31.53 Kb)

valyannya_sova.jpg (32.14 Kb)

valyannya_pes.jpg (33.04 Kb)

valyannya_los.jpg (36.92 Kb)

valyannya_lis.jpg (32.14 Kb)

valyannya_kotyata.jpg (28 Kb)

valyannya_koti.jpg (29.47 Kb)

valyannya_izhachok.jpg (20.5 Kb)

valyannya_izhak.jpg (24.4 Kb)


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 


Читайте також
Цікаві ідеї
Авторизация