Обираємо теплицю з полікабонату

teplkarb0

Полікарбонатні теплиці на городніх ділянках та садах можна бачити все частіше, адже довіру садівників вони заробляють все більше та більше. Але, не дивлячись на популярність, багато городників та садівників не знає, як обрати оптимальний варіант серед широкого асортименту теплиць, що є у продажу. Але у фахівців є декілька порад, які допоможуть в обранні «правильної», довговічної полікарбонатної теплиці.

teplkarb1

Спочатку – каркас

Передусім продавця слід спитати багато про що. Взнайте, яке снігове навантаження зможе витримати каркас. У випадку, якщо теплиця буде знаходитись на ділянці, де ви взимку не зможете прибирати сніг, слід обирати підсилені моделі. Якщо показник снігового навантаження менше за 250 кг, може статися так, що каркас не витримає й першої зими. На підсилених каркасах можна заощадити, якщо ви збираєтесь ставити теплицю поряд зі своїм будинком. Так у вас буде можливість регулярно прибирати сніг і не турбуватися про велике навантаження на каркас та полікарбонат.

Слід врахувати, що не від товщини, а від профілю труби залежить несна здатність теплиці. Відповідно, чим ширше профіль, тим вище несна здатність.

Якщо теплиця обрана правильно, снігових навантажень можна не боятися. Крім того, зараз є можливість придбати теплиці з розсувним верхом. Такі моделі легко відкриваються на зиму, відповідно і поняття «снігового навантаження» зникає.

teplkarb2

Полікарбонат для теплиці

Більшість покупців звертають увагу на товщину матеріалу, вважаючи її головним критерієм. Але це помилка. Насправді при обранні цього матеріалу важливими є лише два параметри: вага та захист від ультрафіолету. Якість та міцність матеріалу напряму залежать від того, скільки він важить. Чим важче полікарбонат, тим він надійніше. При цьому тонкий зразок матеріалу може бути помітно важчим зразка з більшою товщиною, відповідно, товщина тут не має значення. Щоб узнати вагу, слід запросити у продавця відповідний сертифікат. Крім того, такі відомості містяться у заводських позначках на матеріалі (маркуванні) – на кожному листі. Без цього маркування не можна бути впевненим ні в точності інформації, ні у якості продукту в цілому.

Ультрафіолет

Другим важливим критерієм є захист від ультрафіолету. Покупці часто густо не звертають уваги на цей параметр. Цей параметр є важливим насамперед для самого матеріалу, оскільки він постійно зазнає руйнівного впливу сонячних променів. Недорогий та менш якісний полікарбонат має захист лише у масі.

Іржа

Садівники нерідко помічають іржу на каркасі вже через два-три роки після купівлі теплиці. Зазвичай таке помічають у оцинкованих конструкцій. Тому фахівці рекомендують купляти каркаси з чорних металів, які вкриті порошковою фарбою. Якщо на виробництві не було порушень технології, іржа не буде з’являтися десять років, не менше. Це при тому, що ціни на обидва варіанта майже однакові.

teplkarb3

Якщо серйозно віднестись до обрання полікарбонату та теплиці, то ваш комплекс може прослужити до двадцяти років.