Название сайта

Штучний ставок для дачі

vodoima2.jpg (354.69 Kb)

Ставок на власному подвір'ї чи на дачі - річ приваблива. Втім вас, напевне, часто навідували сумніви? Водойма потребує постійного догляду. Фільтрація води, очищення чаші, догляд за рослинами, - все це забирає багато часу. Але потім всі зусилля приносять радість і ви будете пишатися одним з найбільш чудових місць на вашій ділянці.

Для початку потрібно визначити форму і розміри вашої майбутньої споруди. При цьому врахуйте, що маленька водойма потребує більше уваги, так як вона швидше забруднюється. Якщо ваша водойма - ставок, розрахуйте його глибину. Краще, якщо в ньому буде три сходинки для різних видів рослин.

vodoima_3.jpg (183.84 Kb)

Після того як ви закінчили планування і розрахунки, потрібно визначитись з матеріалами. Бетонна чаша - самий витратний варіант. Але і простоїть така споруда мінімум 30 років.

Простіше купити вже готову чашу під ваш майбутній ставок. Тим більше що у продажі є основи різних розмірів.

plasmasa_dlya_vodoimi.jpg (173.15 Kb)

Приступаємо безпосередньо до робіт. Спочатку робимо розмітку для котловану. Для цього встановимо форму в потрібне місце, окреслюємо її силует штиковою лопатою, щільно притискаючи її до краю чаші, а потім додамо приблизно 20-30 сантиметрів для підсипки грунту.

yama_dlya_vodoimi.jpg (65.08 Kb)

Встановлюємо в котлован форму. Зазори між краями чаші і котлованом підсипаєм піском. Потім поливаємо грунт не надто сильним напором води з шланга. Робимо це щодня, протягом тижня, кожен раз по мірі необхідності підсипаючи грунт. Коли він повністю осяде, можна заповнювати чашу водою доверху.

plasmasa_v_yami.jpg (28.37 Kb)

Відкачують воду з такої водойми звичайним насосом. Щоб вода не застоювалася, створіть струмочок-водоспад - він забезпечить постійну циркуляцію. Для цього на дно помістіть насос. Бажано, щоб до нього кріпився спеціальний фільтр, який буде сприяти додатковому очищенню води. Місце, де буде протікати струмочок, потрібно злегка підняти над краєм водойми. Його можна красиво декорувати за допомогою каменів, рослин або скульптур. Не забудьте про оригінальну доріжку до вашої водойми.

vodoima_9.jpg (319.12 Kb)

Тепер можна переходити до декорації водойми. Перш ніж «заселяти» воду рослинами, дайте їй відстоятися 6-7 днів. Якщо ви зупинилися на чаші з декількома рівнями, то найнижчий займуть латаття. Головне, не перестарайтеся з кількістю рослин, адже ваш ставок швидко стане болотом.

vodoima_10.jpg (388.3 Kb) Зробіть біля ставка красиве підсвічування, краще наземними світильниками. За допомогою спеціальних пристосувань підсвітити можна і струмочок. Ваш ставок стане улюбленим місцем відпочинку всієї родини. osvitlennya_vodoimi.jpeg (133.88 Kb)

Цікаве відео на тему:

Ідеї використання каміння в садуВам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 


Читайте також
Цікаві ідеї
Авторизация