Штучний ставок для дачі

vodoima2

Ставок на власному подвір’ї чи на дачі – річ приваблива. Втім вас, напевне, часто навідували сумніви? Водойма потребує постійного догляду. Фільтрація води, очищення чаші, догляд за рослинами, – все це забирає багато часу. Але потім всі зусилля приносять радість і ви будете пишатися одним з найбільш чудових місць на вашій ділянці.

Для початку потрібно визначити форму і розміри вашої майбутньої споруди. При цьому врахуйте, що маленька водойма потребує більше уваги, так як вона швидше забруднюється. Якщо ваша водойма – ставок, розрахуйте його глибину. Краще, якщо в ньому буде три сходинки для різних видів рослин.

vodoima_3

Після того як ви закінчили планування і розрахунки, потрібно визначитись з матеріалами. Бетонна чаша – самий витратний варіант. Але і простоїть така споруда мінімум 30 років.
Простіше купити вже готову чашу під ваш майбутній ставок. Тим більше що у продажі є основи різних розмірів.

plasmasa_dlya_vodoimi

Приступаємо безпосередньо до робіт. Спочатку робимо розмітку для котловану. Для цього встановимо форму в потрібне місце, окреслюємо її силует штиковою лопатою, щільно притискаючи її до краю чаші, а потім додамо приблизно 20-30 сантиметрів для підсипки грунту.

yama_dlya_vodoimi

Встановлюємо в котлован форму. Зазори між краями чаші і котлованом підсипаєм піском. Потім поливаємо грунт не надто сильним напором води з шланга. Робимо це щодня, протягом тижня, кожен раз по мірі необхідності підсипаючи грунт. Коли він повністю осяде, можна заповнювати чашу водою доверху.

plasmasa_v_yami

Відкачують воду з такої водойми звичайним насосом. Щоб вода не застоювалася, створіть струмочок-водоспад – він забезпечить постійну циркуляцію. Для цього на дно помістіть насос. Бажано, щоб до нього кріпився спеціальний фільтр, який буде сприяти додатковому очищенню води. Місце, де буде протікати струмочок, потрібно злегка підняти над краєм водойми. Його можна красиво декорувати за допомогою каменів, рослин або скульптур. Не забудьте про оригінальну доріжку до вашої водойми.

vodoima_9

Тепер можна переходити до декорації водойми. Перш ніж «заселяти» воду рослинами, дайте їй відстоятися 6-7 днів. Якщо ви зупинилися на чаші з декількома рівнями, то найнижчий займуть латаття. Головне, не перестарайтеся з кількістю рослин, адже ваш ставок швидко стане болотом.

vodoima_10

Зробіть біля ставка красиве підсвічування, краще наземними світильниками. За допомогою спеціальних пристосувань підсвітити можна і струмочок. Ваш ставок стане улюбленим місцем відпочинку всієї родини.

osvitlennya_vodoimi

Цікаве відео на тему:

Ідеї використання каміння в саду