Название сайта

Мурашник вдома

murash0.jpg (45.5 Kb)

Мурашки – не шкідники. Щоб у цьому упевнитись, можна утримувати їх у себе вдома, спостерігаючи за їх життям та розвитком.

murash1.jpg (87.29 Kb)

Простий вертикальний мирмикаріум

Мирмикіпери – люди, настільки захоплені мурашками, що тримають колонії цих комах вдома. Таких людей багато, і кількість їх з року в рік зростає.

Формікаріум – штучний мурашник, який складається з системи камер та ходів.

Мирмикаріум – оригінальна назва штучного житла для мурах. Це може бути найпростіша конструкція з контейнера та форми, так і складна система з автоматичним уволодженням та підтримкою клімату.

Виготовлення мирмикаріума

Треба кожному дійти до поваги до цих чудових створінь – мурашок. Після всіх літніх та осінніх клопотів, починається зима, тож самий час запросити до себе у гості мурашок, та зробити для них зручне та комфортне житло. Варіантів виготовлення мирмикаріума дуже багато, і багато в чому тут залежить від вашої фантазії. В інтернеті з цього приводу можна знайти достатньо рекомендацій. Тут пропонується один з найпростіших варіантів.

Обрання посуду для форми

Рекомендують обрати прямокутний контейнер для сипких продуктів. Скляну банку брати не треба, адже через вузьке горло гіпсову форму не витягнути.

murash2.jpg (58.01 Kb)

Далі виготовляють гіпсову форму. Для цього треба мати пластилін, яким формують камери та ходи, також камеру зволоження, тут у плануванні мурашника можна проявити фантазію. Після того готують гіпс та заливають його у форму.

murash3.jpg (.44 Kb)

Коли гіпс застигне, вийняти форму можна легко, поставивши контейнер у водяну баню. Після цього заливка легко витягається.

murash4.jpg (50.04 Kb)

Витягнути пластилін та здійснити обробку форми треба одразу ж, доки гіпс є м'яким.

murash4_1.jpg (34.64 Kb)

Далі форму вставляють назад в контейнер та починають робити вентиляційні отвори та отвори для зволоження (можна розпеченим свердлом). З поршнів від шприца та шматків ситечка для заварювання чаю виготовляють вентиляцію та вставляють в контейнер.

murash5.jpg (39.62 Kb)

Тепер все готово, і виріб буде виглядати саме так. Зверніть увагу на велику камеру позаду. Вона потрібна для зволоження форми – це необхідно для життєдіяльності колонії, через отвір шприцом туди впорскується вода та всотується у гіпс.

murash6_1.jpg (53.13 Kb)

Тепер можна запросити своїх друзів-мурашок до нового дому. Через прозорі стінки видно, як мурашки опановують новий будинок.

Поради

Одразу завести велику колонію не вийде, треба дочекатися шлюбного льоту, щоб зловити молоду матку та утримувати же здорову молоду колонію. Але руйнувати для цього мурашники не треба ні в якому випадку! Але, якщо випадково, порпаючись на подвір'ї зачепили мурашник – зловіть матку та хоч би декілька робочих мурашок.

Кошторис

Зараз є можливість купити готові формікарії, вони коштують десь від 250 грн. Багато хто вважає, що популярні нині гелеві формікарії неодмінно призводять до загибелі колонії мурашок, які там живуть. Сім'ю мурашок можна купити десь за 200-250 грн.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 


Читайте також
Цікаві ідеї
Авторизация