Название сайта

Як зробити мангал з вторинної сировини

mangvtor0.jpg (81.41 Kb)

Мангали, що куплені в магазині можуть прожити декілька років. Але подібні пристрої, зроблені своїми руками нерідко живуть десятки років та переживають своїх Творців. Навіть, якщо вони зроблені зі старого мотлоху, що завбачливо зберігається десь у темних кутках сараю.

mangvtor1.jpg (80.42 Kb)

Прикро буває, якщо вже заготовлено м'ясо на шашлики, але старий магазинний мангал невчасно починає розпадатися.

Нашвидкуруч мангал можна зробити, наприклад, з двох тротуарних плиток. Тим більше, що конструкція з них вийде масивна та стійка.

Знадобиться ще кріплення, яке можна придбати на будь-якому будівельному ринку, або знайти в тому ж гаражі або сараї – чотири довгих шпильки М12 (М10), шайби та гайки. Потрібний і ударний дриль. Ним в кожній плиті свердлять отвори діаметром 10-12 мм. Плити виставляють на запланованій відстані, в отвори вставляють шпильки та фіксують їх гайками.

mangvtor2.jpg (113.73 Kb)

Ці шпильки будуть також і опорою для жарівки з деревним вугіллям та решітки для продуктів, які планується піддати термічній обробці. Решітку та жарівку можна взяти, наприклад, від старої плити. Знявши решітку, можна зручно жарити на грилі м'ясо на шампурах.

mangvtor3.jpg (108.91 Kb)

Ось, що вам знадобиться для складання «швидкого» мангалу. Отвори слід відміряти та позначити дуже точно, перед тим, як їх свердлити. Отвори мають збігатися на обох плитках.

mangvtor4.jpg (88.31 Kb)

Щоб просвердлити тротуарну плитку прийдеться скористатися победитовим свердлом. Перед складанням плити з зовнішнього боку можна пофарбувати вогнетривкою фарбою.

Таким чином, мангал вийде досить бюджетним.

Між іншим, ціни на мангали «середнього класу», які можна зустріти в магазинах, коливаються в діапазоні 400-4000 гривень. Причому, з товстою стінкою, яка зможе прослужити довго, це саме той ряд, що наближається до чотирьох тисяч.

Але, якщо добре покопирсатися у гаражному мотлосі, можна знайти і інші «заготовки» для виробництва домашніх мангалів.

Наприклад – старий газовий балон.

mangvtor5.jpg (68.67 Kb)

Тут і розміри і товщина стінки (4 мм) саме те, що треба. Його лише слід розрізати, як показано на фото. А знизу, можливо, знайдеться станина від старої кравецької машини.

mangvtor6.jpg (93.55 Kb)

Такий мангал з такою стінкою прослужить років двадцять – двадцять п'ять.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 


Читайте також
Цікаві ідеї
Авторизация