Душові кабіни з функцією сауни

dushisauna

Принципова відмінність звичайної сауни від інфрачервоної полягає в тому, що в останній прогрівається не повітря, а сама людина. Промені впливають на тіло, віддаючи йому близько 90% теплової енергії.

Інфрачервона душова кабіна – невелика конструкція, обшита деревом, в якій розташовані інфрачервоні обігрівачі. Нагрівачі виробляються з цирконієвої кераміки. Їх розміщення сприяє рівномірному прогріванню людини, при цьому температура повітря в кабіні невисока, а в процесі роботи нагрівачів не відбувається спалювання кисню. Завдяки цьому людина під час процедури відчуває себе максимально комфортно. Сучасні душові кабіни, які мають функцією сауни, можуть мати різні функції.

dush_z_saunoyu

Існують моделі з комп’ютерним управлінням, завдяки якому користувач підбирає оптимальну тривалість і потужність впливу променів в залежності від типу шкіри і індивідуальних особливостей.

Кабіни-сауни – сучасний варіант лазні, який можна встановлювати не тільки в будинку або квартирі, але і на яхті або в трейлері, у фітнес-зоні. Такі промені ідеально підходять для швидкого прогрівання тіла людини.

Правила користування душовою кабіною з ефектом сауни

– обов’язкова наявність пристрою захисного відключення;

– забороняється давати випромінювачам ударні навантаження;

– розетка і електропроводка повинні витримувати силу струму рівну 16 А;

– всі електроприлади повинні бути заземлені;

Дивіться також: Меблі з дерев’яних піддонів своїми руками

– монтаж і демонтаж нагрівачів проводиться тільки після відключення електроживлення;

– не можна залишати без нагляду в кабіні-сауні маленьких дітей, літніх людей та інвалідів;

– забороняється лити воду або іншу рідину на поверхню нагрівальних елементів;

– встановлювати за захисною решіткою сторонні предмети;

– знімати з нагрівачів захисні решітки;

– використовувати для освітлення душової лампи розжарювання, потужність яких перевищує 100 Вт.

plyusi_saunidush

Перед тим, як почати процедуру прогріву, слід попередньо розігріти кабіну протягом 10-15 хвилин. Під час сеансу двері закривати не обов’язково, це ніяк не відбивається на якості процедури. За пів години для прогріву необхідно випити 0,5 літра води, після закінчення сеансу також рекомендовано багато пити. Не варто приймати перед відвідуванням сани лікарські препарати або алкоголь. Оптимальна тривалість процедури – 30 хвилин. Якщо використання душової кабіни з інфрачервоною сауною проводиться для розігріву тіла перед фізичними навантаженнями, буде достатнього всього декількох хвилин. Забороняється проводити прогрів тіла в період загострення хронічних захворювань. Людям, які мають кардіостимулятори, слід перед відвідуванням лазні порадитися з лікарем.

saun

Переваги та недоліки душової кабіни з сауною

Під дією інфрачервоного випромінювання в організмі людини прискорюються обмінні процеси, спалюються калорії. У комплексі з фізичними навантаженнями сауна дає високий результат.

Промені м’яко розігрівають тіло, сприяють розширенню судин і стимуляції кровообігу. Знижується біль після тренувань, так як під час процедури відбувається виведення молочної кислоти з м’язів.

Однак є у душової кабіни з ефектом сауни і недоліки: при порушенні питного режиму під час сеансу може відбутися зневоднення організму. Тривалі процедури сприяють збільшенню навантаження на серцевий м’яз. Не можна користуватися інфрачервоною душовою кабіною, якщо є захворювання нирок і сечостатевої системи у гострій фазі, гіпертонія і гіпотонія високого ступеня, шкірні захворювання в загостреній формі, захворювання щитовидної.