Пухнастий, теплий, м’який плед асоціюється у нас з домашнім затишком, теплом, солодким сном або відпочинком. Особливо ці асоціації посилюються з настанням холодів, як зараз, коли так приємно сховатися під вовняним пледом, сидячи в кріслі перед телевізором, попиваючи смачне какао. Отож, сьогодні ми з Вами дізнаємося, як правильно обрати найкращий плед.
Все про пледи
Пледами накривають меблі: дивани, крісла. Також пледи використовують замість покривала на ліжках, а часом і як ковдру, тому в кожному будинку є пара улюблених пледів. Але вони теж мають свій термін придатності, чи як правильніше сказати – зносу, тому, час від часу постає питання покупки нового пледа. Тож, обираємо плед правильно, щоб він служив довго.
По-перше, завдяки різноманітності забарвлень, потрібно вибирати плед так, щоб він вписувався в інтер’єр, наприклад, гармоніював з шторами, меблями або шпалерами. Якщо у Вашій кімнаті переважають яскраві тони, то краще вибрати для пледа приглушений тон, а то і зовсім, однотонний.
Розміри пледа можуть бути самі різні – залежно від того, як Ви плануєте його використовувати. Для невеликого диванчика, софи або ж, щоб просто сховатися від холоду, найкраще підійде плед, розміром 150×200 см. Для стандартних ліжок (160×200,180×200 см) розмір пледа повинен бути більшим – 220×240 см. Якщо хочете використовувати плед як покривало, та ще й так, щоб його кінці діставали до самої підлоги, купіть найбільший, розміром 240×260 см. Для невеликого, наприклад, дитячого ліжка шириною 100-140 см досить таких розмірів пледа – 170×240 см. Якщо ж Вам потрібно вкрити масивні крісла, то підійдуть розкішні хутряні пледи, розміром 130×170 см.
Дуже важливо, з якого матеріалу зроблений плед. Для дитячої кімнати, тобто для дітей, краще всього вибирати пледи з акрилу. Такі пледи м’які, легкі, теплі, дуже міцні, практично не вигоряють на світлі, довго зберігають вигляд, не електризуються, слабо притягують пил (на відміну від натурального хутра), а, крім того, мають стійкість до бактерій, мікробів і алергенів. Вибір кольорів – на всі смаки, а доглядати за таким пледом дуже просто – достатньо скласти в пральну машину і випрати в негарячій (не вище 30 градусів) воді.
Практичні, теплі і зовсім не поступаються за якістю пледи – зі змішаних волокон – акрилу, бавовни та віскози. Такі пледи теж дуже зручні у використанні, добре перуться і швидко сохнуть, а ще – неймовірно комфортні.
Для заміських поїздок, дачі та пікніків кращим варіантом будуть дорожні пледи з акрилово-бавовняної тканини. Пледи тільки з бавовни не володіють довговічністю, швидко втрачають вигляд після прання і чатсого виокристання, а ось плед з бавовни у поєднанні з акрилом – зручний, комфортний і буде Вас радувати дуже довго.
І, звичайно, не можна обійти увагою пледи з натуральної (чистої) вовни – адже їх можна назвати навіть лікувальними, цілющими! Шерсть стимулює кровообіг, зменшує біль у спині, суглобах і м’язах. Вона тримає тіло в сухому теплі, вбираючи вологу (а точніше піт, нейтралізуючи його шкідливі компоненти) і дає організму можливість дихати.
У холодну пору року, при застуді або інших хворобах, затишний, теплий, комфортний вовняний плед буде надійним помічником у позбавленні від хвороби.
Найціннішими вважаються пледи з необробленої барвниками і хімікатами вовни. Верблюжа шерсть легша і набагато міцніша овечої, вона надійніше, довше утримує тепло, захищає від вологи. Але пледи з верблюжої вовни не можна сушити на сонці – їх краще винести у вологу погоду для провітрювання.
Кашемірові пледи – ніжні, м’які, легкі, теплі та не викликають алергії. Зараз кашемір змішують з штучними матеріалами. Виходять прекрасні вироби, відмінної якості і не такої високої ціни, як чисто кашемірові. Але якщо Ви вирішили купити саме кашеміровий плед, то найкращі товари виробляють в Монголії і в Китаї. За ними йдуть пледи з Індії, Ірану, Афганістану.
Вовняні пледи краще не прати, а віддати в суху чистку. Можна почистити такий плед і самостійно. Для цього кілька крапель шампуню розчиніть в невеликій кількості теплої води (не більше +30 град.) до появи густої піни та рівномірно розподіліть її по вовняному полотну пледа. Коли піна трохи підсохне, заберіть її пилососом за допомогою пластмасової насадки. Змоченою, в чистій воді, тканиною витріть оброблену поверхню і ретельно розчешіть, поки ворс ще вологий. Потім розкладіть плед для просушування. Взимку можна винести його на чистий сніжок, вибити по черзі з двох сторін і просушити в приміщенні, розклавши на рівній поверхні.
Існують і електричні пледи! За допомогою непомітних нагрівальних елементів такий плед не тільки зігріє Вас, але і висушить, підігріє ліжко. Електричний плед не боїться вологості, добре складається, рівномірно розподіляє тепло по всьому тілу. Такий плед добре використовувати для тих, хто часто застуджується або страждає захворюваннями суглобів.
Ну і не можна не згадати про хутряні пледи. Такими пледами покривають крісла, дивани, ліжка, вони прекрасно вписуються в інтер’єри, розкішно виглядають, але вимагають відповідного догляду та дуже дорогі.
Вдалої покупки! Нехай Ваш плед буде найкрасивішим, м’яким, теплим і затишним!