Люди навіть у нашу епоху не бажають забувати при свічки, а разом з ними і про свічники, майстрування яких може бути досить захоплювальним ділом.
Ескіз деталі основи свічника
Свіча, яка горить вдома, сприймається багатьма, як знак родинного затишку і тепла. Живий вогонь заворожує. Між тим зробити привабливий свічник можна достатньо швидко та для цього можуть бути використані прості підручні матеріали.
Наприклад, можна зробити свічник з урізків багатошарової фанери, текстурної аерозольної фарби, аерозольної фарби «під мідь», захисного безбарвного аерозольного лаку, старих формочок для випікання та стартерів від ламп денного світла яким місце, здавалося б, лише на смітнику.
І інструмент для цього потрібен не складний: лобзик, шуруповерт, бормашина, шліфувальний інструмент на дриль.
Одразу слід намалювати ескіз майбутнього виробу на папері. Таких деталей знадобиться дві – завдяки пазам вони припасовуються одна до одної, створюючи хрестовину, яка виконує роль основи свічника.
Виготовлення свічника
1.Малюнок перебивають на фанеру, випилюють лобзиком деталі разом з пазами в них. 2.Кромки обточують, спочатку користуючись шліфувальними додатками до дрилю
3. … потім доводять бормашиною. 4. Вирізані деталі свічника з’єднують, перед тим наносячи на пази клей ПВА.
5_6_7. Хрестовину, яка складається з вирізаних деталей, фарбують першим шаром текстурною фарбою щоб імітувати «ефект каміння», після чого вкривають захисним лаком для надання міцності та стійкості до вологості.
8_9. Стартери, відібрані у непотрібних ламп денного світла розкладають та зрізують вушка з кожухів.
10 Далі їх фарбують разом з кулінарними формочками аерозольною фарбою з «мідним» забарвленням. 11. На «хрестовині» закріпляють формочки зі стартерами саморізами. Для цього, можливо, доведеться трішки підточити навскіс верхні кути хрестовин.
12. Ковпачки стартерів використовуються для встановлення в них свічок (там діаметри збігаються). 13. Готовий свічник.
Правила використання аерозольних фарб
Роботи з аерозольними фарбниками слід здійснювати на відкритому повітрі або в приміщенні, оснащеному ефективною вентиляцією. При цьому слід користуватися респіратором для захисту органів дихання. Розпилювати фарбу слід з відстані 25-30 см до об’єкту, який фарбують. Перед розпиленням флакон слід інтенсивно збовтувати не менш ніж хвилину.