Ремонт ванни силіконовою латкою

vansil0

Якщо ванна протікає, слід цю ванну міняти. Але це дорого. Але можна спробувати відремонтувати проблемне місце, встановивши силіконову латку.

vansil1

Найбільш уразливе місце ванни – ділянка отвору зливу. Тут самим інтенсивним чином пошкоджується емаль, оголяється метал, який починає іржавіти, тріскає прокладка та з’являється теча. Не слід намагатися перекрити це проблемне місце епоксидною смолою (з білим наповнювачем) в зв’язку з тим, що сталь та пластик мають різний коефіцієнт температурного розширення, крім того таке покриття погано витримує гарячу воду. Тут краще використовувати білий силіконовий водотривкий герметик. Він є еластичним, і для ремонту вистачить невеликого тюбика.

Умовно цю роботу можна розділити на наступні етапи:

  1. Заздалегідь готують спеціальну «латку». Для цього трішки змащують шматочок скла вазеліном та на нього наклеюють та розгладжують поліетиленову плівку. Клапоть чистої тонкої нейлонової або капронової білої тканини укладають на плівку та промазують від центру до периферії білим силіконовим герметиком. Через 3-4 доби створюється еластична плівка завтовшки 0,2-0,3 мм.
  2. vansil2

    З неї вирізають латку, наприклад, таку, як на малюнку. Отвір вирізають таким, щоб зливна втулка в нього вільно проходила. Втулку не складно закрутити-відкрутити за допомогою плоскогубців.

    vansil3

  3. Тривалість експлуатації після ремонту тут залежить від того, наскільки дбайливо було вичищене, знежирене та висушене місце посадки. Тут доцільно використовувати пральний порошок або соду, стару зубну щітку та фен. По контуру латки наносять герметик та дають йому добу на затвердіння.
  4. Наносять на латку тонкий шар герметика. Укладають латку, завертають зливну втулку та розгладжують тканину від центру до периферії. Надлишки герметика видаляють чистою ганчіркою.

Через дві-три доби ванною можна користуватися.