Оздоблення кухні має бути «смачним», таким, що надихає на створення кулінарних шедеврів. Але й практичність відкидати не можна, адже це робоче місце. Тут важливу роль грає «фартух», він має захистити стіну позаду робочої зони від бризок.
Не просто плитка
Здавалося б, що думати – плитка! Але асортимент плитки вкрай великий, як за барвистістю, так і за матеріалом. Скло, метал, ріння, натуральний та литий мармур, бетон, пластика, смальта… Навіть кришки від пляшок можна пустити у хід.
Хоча найпопулярнішою в народі є квадратна плитка з «кухонними» малюнками (фрукти, кава, квіти) з природними або нейтральними кольорами, професійні дизайнери вважають, що краще знаходити нові графічні розклади при тому впроваджуючи контрастні кольори, міксувати, працювати з оригінальною геометрією: шевронами, шестикутниками.
В моді зараз Схід, сполучення мавританських візерунків строкаті клаптикові рішення. Барви виразні, позитивні, однак не викличні.
Кабанчик
Плитка з кераміки, що має формі цеглинки – це одвічно фасадна тема, яка буде привабливою і в інтер’єрі. Розкладати можна по різному: ялинки, цегляна кладка, смуги. Можна зіграти на відтінках або обрати різні форматів плитки.
Сучасні «кабанчики» бувають різними не лише за кольором: кромка може бути простою або фацетною, ідеальною, або навмисно нерівною, з гладкою поверхнею або 3D. Щодо текстур та фактур – крім «чисто матових», або «чисто глянсових» асортимент давно вже поповнимся зразками «під дерево», «під метал», «під шкіру», під камінь». З’явилися досить натуральні імітації водяного дзеркала, водяних крапель, тріснутої емалі.
«Під цеглу»
Звичайно, цеглою стіни кухні ніхто обкладати не буде, але, якщо кухню оточують цегляні стіни, можна було б і оголити натуральну кладку? Доречно це виглядало б і в лофт-інтер’єрі. Але – непрактично. Навіть, оброблена особливими водо відштовхуючими речовинами, навіть фарбована цегляна поверхня швидко вкривається пилом, з неї важко відтирати жир. Не набагато краще і клінкерна плитка. Трішки практичніша полив’яна кераміка «під цеглу». Дехто вкриває такий фартух скляним екраном, що дійсно, вирішує проблему прибирання, але декоративний ефект зменшується.
Смальта
Досить красиво виглядає мозаїчний твір зі скляних дрібних елементів, особливо на великих квадратних метрах. Її реалізують просто листами на паперовій основі або на сітці. Так і приклеюють на стіну, від чого процес йде швидше. Мозаїку легко розрізати на потрібні розміри простими ножицями. Складний момент в роботі зі смальтою – витримати рівність ліній. Якщо за справу береться професіонал, то таке оздоблення виглядає достатньо багато. Тобто смальта – це добре, погано, лише одне, мода не неї вже проходить.