Змішувач для душу

dushmish_0

Зараз баки для дачного душу роблять плескатими, щоб температура води там виростала рівномірно. Але залишилось на дачах і купа старих душів, які живляться від двохсот літрових діжок а то й від баків для паротягу ХІХ століття.

dushmish_1

У цьому випадку, нагріваючись від гарячих стінок баку, вода підіймається вгору, а та, що холодніша, спускається донизу, ближче до зливного патрубку. В результаті спочатку витікає холодна вода, далі тепла, а наприкінці йде гаряча. Щоб всім помитися в однаковій воді, інколи приходиться й палицею цю воду розмішувати.

Але можна для вирішення цієї проблеми використати китайський фонтан на сонячній батареї, який можна знайти на taobao.com або aliexpress.com.

dushmish_2

Комплект фонтану на сонячній батареї та схема його складання.

Звісно, цю конструкцію прийдеться доробити з урахуванням поставленого завдання. З двох смужок неіржавки слід зігнути основу таким чином, щоб при любому розташуванні на дні основа не перекривала зливний отвір. До основи прикріпляють помпу, так, щоб вона не поверталась на не пливла кудись вбік.

dushmish_3

Встановлення змішувача на дно бака.

Сонячну батарею закріпляють на даху таким чином, щоб сонце більше світило на неї у другій половині дня – саме коли треба користуватися душем.

dushmish_4

Бак на даху душа з встановленою сонячною батареєю. Схема роботи змішувача.

В принципі, щоб вирішити цю задачу можна брати будь-який сонячний китайський фонтан. Адже ніяких трубок та подовжувачів тут не треба, помпа просто має стояти на дні та викидати холодну воду догори, перемішуючи її з гарячою, яка нагрілася від стінок.

Тільки на зиму воду краще злити та помпу з баку прибрати в тепле приміщення, так вона служитиме довше.