Пристосування для роботи з дверима

doorspris_0

Працювати зі знятими дверима краще за все, коли вони стоять на ребрі – наприклад, коли встановлюють замок або петлі. Але при цьому двері находяться в дуже нестійкому положенні, та весь час намагаються впасти на ноги. Тобто, потрібен помічник, а з цим нерідко бувають проблеми. Коли ж зробити пристосування для цієї роботи, то досить і одного майстра, а діло буде просуватися не лише швидко та легко, але ще й красиво, якщо подивитися збоку.

Пристосування дуже просте, тому, звичайно, на його основі можливі різні раціоналізаторські удосконалення. Деякі з них приведені і тут.

doorspris_1

Оригінальне пристосування

doorspris_2

Знадобляться деякі матеріали та інструменти. Нічого екстраординарного, все те, що завжди є у наявності під час будівництва або ремонту. При бажанні можна придбати і більш надійні деталі, наприклад, замість брусків для жорсткості – кріпильні кутки, замість прямих підвісів – транспортерну стрічку або звичайні шматки бляхи та т. ін.

doorspris_3

Для складання слід приготувати всі деталі, щоб потім нічого не розшукувати та не докупати. Як показує практика, оптимальні розміри вертикальних та горизонтальних деталей – 250 мм, цього досить для надійності.

doorspris_4

Не лише при виконанні цієї роботи, але й у більшості інших випадків слід не забувати просвердлювати наперед отвори для саморізів та робити потайні отвори для їх голівок. Слід наперед запобігти пошкодженню полотна дверей та підлоги. Для цього, наприклад, можна використати урізки ковроліну, а можна задовольнитися і широким лейкопластиром.

doorspris_5

Спочатку слід скласти кутки з урізків вагонки та брусків, скориставшись саморізами. Деталі необхідно жорстко скріпити між собою. Для надійності можна промазати поверхні, що контактують, клеєм. Правда, в цьому випадку конструкцію неможливо буде розкласти, тож і зберігати її буде важче – адже вона займатиме багато місця.

doorspris_6

Знизу, на кінцях горизонтальних деталей кутків приєднують «підошви». Оптимальними розмірами є: ширина – в розмірі ширини вагонки, довжина – половина ширини, а висота – товщина вагонки.

doorspris_6_1

Кутки між собою з’єднують гнучкими прямими підвісами для кріплення напрямних гіпсокартону. Відстань між вертикальними деталями кутків має бути з припуском відносно товщини полотна дверей приблизно у 5-7 мм. Це дуже важливо. Якщо припуск зробити більшим – двері будуть закріплені не жорстко, тож сенс використання пристосування зникне. Якщо менше – можна пошкодити полотно дверей.

doorspris_7

Тепер технологічні форми пристосування готові. Можна приступати до роботи з дверима.