Екран для душника

grillbath_0

На кухнях, у туалетах та ванних кімнатах є вентиляційні отвори – душники, які зазвичай закривають пластиковими решітками. Не завжди це, в принципі непогане рішення, гармоніює з інтер’єром всього приміщення. Інколи виникає бажання, щоб всі стіни у приміщенні виглядали однорідно, а щось чужорідне у очі не кидалось. Наприклад, цей отвір (без погіршення його функціональності) можна закрити керамічною плиткою, якої оздоблені і стіни.

Щоб екран ховав краї вентиляційного отвору, плитка має бути більше габаритів цього прорізу на півтора-два сантиметри з кожного боку.

grillbath_1

Для відрізання надлишку керамічної плитки використовують кутошліфувальну машину (болгарку) з встановленим на неї алмазним диском. Якщо диск якісний та є тверда рука, тоді різ виходить рівним, з найменшою кількістю сколів. Ребра різу якщо треба можна підшліфувати шкіркою, якщо закріпити її на рівному бруску. Тоді краї плитки будуть ідеально рівними та не буде видно подряпин та інших нерівностей.

Після виготовлення захисного екрану, слід позначити два отвори та і на стіні, і на екрані. Отвори в плитці краще свердлити особливим свердлом по склу та кераміці.

grillbath_

Свердло оснащено наконечником з міцного загартованого металу тож легко проходить крізь матеріал. Свердлити слід з легким натиском та середньою подачею. Для того, щоб свердло по поверхні плитки не ковзало треба позначити місце свердління, зробивши подряпину свердлом, хоча можна просто приліпити скотч.

Для прикріплення екрану до стіни використовують металеві консолі з наріззю. Їх можна виготовити з болта або шпильки. Можна, наприклад, використати болт М8 довжиною у 80 мм, відрізавши його голівку КШМ (болгаркою).

При користуванні шпилькою треба додатково в зоні різу зняти фаску, щоб відповідна гайка закручувалася вільно.

Для кріплення шпильки в стіні треба просвердлити отвори з такою точно міжосевою відстанню, як і на екрані. Чим менше похибка, тим легше буде встановити екран. Керамічну плитку треба свердлити свердлом того діаметру, що й екран, але, після проходження шару кераміки прийдеться замінити свердло на інструмент діаметром у шість міліметрів. Свердління далі продовжується але в режимі удару. Свердло по кераміці не призначено для свердління бетону та цегли, тож може зруйнуватися. Отвори роблять глибиною міліметрів 40-50 – для забезпечення міцного утримання шпильки. Для підсилення з’єднання шпильку встановлюють в отвір, який прийдеться перед тим продути, на епоксидну смолу або клей.

Після твердіння клею на шпильки накручують гайки з шайбами для збільшення площі спирання та можливості регулювання дистанції від стіни до екрану.

Екран розташовують таким чином, щоб дистанція між стіною та екраном була достатньою для вільного протікання повітря (півтора-два сантиметри), а сам екран закривав вентиляційний отвір для зору. Якщо виникне необхідність ревізійних робіт у вентиляційному каналі панель легко знімається, просто треба відкрутити гайки.

Щоб зафіксувати екран використовують декоративну гайку обраної на свій смак форми або фактури, наприклад, ковпачкову.