Ремонт без пилу та бруду

bru0

Або «як мінімізувати та локалізувати будівельне сміття під час виконання ремонтних робіт».

Ізолювати місце ремонту

Щоб пил не розлітався по всій квартирі, приміщення, де здійснюються оздоблювальні роботи слід ізолювати. Найпростіший метод – щільно зачинити двері, а шпарину між ними та підлогою закласти вологою тканиною.

Якщо двері з якось причин відсутні, дверний проріз завішують пливкою або брезентом, зволоженими водою. В принципі, можна взяти будь яку щільну тканину. Головне – не забувати час від часу її зволожувати. Ідеальним варіантом є велике поліетиленове полотно з зіпером, вшитим посередині. Полотно закріплюють по всьому периметру прорізу, а зіпер відчиняють лише коли є потреба.

Бажано не ремонтувати одразу всі кімнати одночасно, а здійснювати роботи послідовно, починаючи з дальніх приміщень, та закінчуючи тими, що ближче до виходу.

bru1

Захистити від пилу меблі та підлогу

Добре, коли є можливість перенести меблі в іншу кімнату, але часто вони залишаються на місці. Тоді їх треба герметично обмотати харчовою поліетиленовою плівкою. Чохол, що створиться з плівки не повинен мати зморшок, інакше в них буде накопичуватися будівельне сміття, яке при розбиранні плівки буде падати на речі. Підлоги застеляють газетами або укладають на них той же поліетилен, закріплюючи його на стінах малярним скотчем.

bru2

bru2_1

Використання будівельного пилосмоку

У будь-якому випадку врятуватись від сміття та пилу при ремонті неможливо. Пробивання стін, демонтаж старих перетинок, циклювання паркету та інші подібні роботи сприяють створенню великої кількості пилу. Локалізувати його допоможе такий корисний пристрій, як будівельний пилосмок. Все, що треба, це з’єднати його з патрубком штроборізу або циклювальної машини. Шланг, правда, буде трішки заважати роботі, але не прийдеться користуватися респіратором, та й повітря у приміщенні залишиться чистим.

Не слід використовувати для цього звичайний побутовий агрегат – він для цього не призначений. Будівельний пил, оминаючи фільтри буде викидатися назад у повітря, або попаде до мотору, що призведе до виходу машини з ладу.

bru3

Звичайно, для рідких робіт по ремонту купляти будівельний пилосмок не вигідно, просто треба взяти його в оренду.

Зверніть увагу

Щоб вікна під час ремонту залишались чистими, зручно використовувати паперові жалюзі. Їх можна придбати або зробити самому, наприклад, зі старих шпалер. Для цього досить скласти паперове полотно «гармошкою» та закріпити на вікні. Регулювати висоту підйому можна за допомогою звичайних прищепок. Якщо зробити у центрі отвір та пропустити крізь нього мотузку, регулювання стане ще простішим.

bru4

Щоб робота з перфоратором не була пильною, можна скористатися спеціальним пиле уловлювачем. За допомогою вакуумного присоска він прикріпляється до стіни та запобігає розповсюдженню пилу, збираючи його у спеціальному контейнері. На жаль, цей зручний гаджет тримається лише на гладких поверхнях.

bru5

Якщо свердлити треба уже в чистому приміщенні, можна скористатися підручними засобами. Щоб висвердлити отвір у стелі досить надягнути на патрон одноразовий стаканчик. Для робіт на вертикальних поверхнях зручно використовувати стікер для записів. Загнувши лист та приклеївши його безпосередньо під місцем свердління, можна не допустити попадання бруду на бухарський килим.