Людини, яка ще жодного разу не забруднувала свій одяг, просто не існує. Маленькі і великі плями з’являються, час від часу на одязі, як у дітей, так і у дорослих. Тож, як впоратися із будь-якими видами плям? Давайте поговоримо!
Практичні поради щодо боротьби із всіма видами плям
Ефективність видалення плям безпосередньо пов’язане з невідкладністю цього заходу. Чим швидше Ви за це візьметеся, тим легше буде впоратися з виниклою проблемою. Важливо також не прасувати тканину до остаточного виведення плями – висока температура в переважній більшості випадків, фіксує забруднення. Слід також мати на увазі, що необхідно правильно підбирати засоби для типу матеріалу. Треба не тільки своєчасно видалити пляму, але і не пошкодити тканину. А ще, не слід змішувати різні хімічні речовини один з одним.
Якщо Ви хочете спробувати інший засіб на вже попередньо очищеній тканині, її попередньо необхідно ретельно прополоскати і висушити. Варто також знати, що в будь-якому будинку є 2 продукти, які можна ефективно використовувати для боротьби з плямами – це рідина для миття посуду і зубна паста.
Миючий засіб зможе впоратися з більшістю жирних плям і його можна безпечно застосовувати практично на будь-якому матеріалі. Паста містить відбілюючі компоненти для зубів, тому її можна застосовувати, перш за все, для білих і кольорових тканин.
Видаляємо різні види плям
Свіжі плями від фруктів найкраще прополоскати великою кількістю гарячої води, а потім замочити в натуральному йогурті або кефірі. А потім прати звичайним способом. Якщо плями не зникли, можна спробувати позбутися від них за допомогою лимонного соку або солі. Не менш ефективним може виявитися і перекис водню. Після всіх цих процедур необхідно помістити мокру річ на сонці до повного висихання.
Свіжі плями від фруктових соків видаляють за допомогою газованої мінеральної води і полоскання в теплій воді. Старі і засохлі – потрібно прати господарським милом. Білі й світлі тканини згодом необхідно помістити на сонячні промені, які додатково їх освітлюють.
Плями від буряка необхідно якомога швидше протерти вологою губкою, а потім на кілька годин замочити у воді. Бажано, з додаванням миючих засобів.
Плями від трави не слідполоскати у воді – спочатку в хід повинен піти спирт, розведений перекисом водню. Потім необхідно все промити крижаною водою.
Плями від солодких джемів і варення протирайте ганчіркою і теплою водою, а потім прополіскуйте в миючому засобі. Інший спосіб – полоскання забруднення в холодній воді.
Жирні плями необхідно видаляти в залежності від типу самого жиру. Вершкове масло необхідно зчистити, пляму протерти рідиною для миття посуду і випрати. А плями від рослинного масла, треба спочатку замочити, а тільки потім виводити за допомогою метилового спирту з додаванням оцту.
Плями від кави і какао, якщо вони свіжі, досить залити гарячою водою і прополоскати в холодній воді. Свіжу пляму можна також посипати сіллю або замочити в солоній воді. Старі плями від какао і кави видаляються теплою водою з додаванням гліцерину або нашатирного спирту.
Плями від пива виводяться гарячою водою. Застарілі – розчином (1: 1) спирту і води.
Плями від крові прополіскують холодною водою і якщо необхідно, залишають на ніч у холодній воді.
Плями від сажі ні в якому разі не зволожують, а лише посипають рясно сіллю, після чого відчищають щіткою.
Плями від губної помади – покладіть, річ виворотом вгору, на рівну поверхню. Серветку або паперовий рушник покладіть під низ плями. Забруднення обробіть шматочком вати, змоченої в розчиннику (уайт – спирті).
Плями від червого вина, якщо вони свіжі, посипають сіллю, чекають, поки сіль вбере в себе пролите вино, і тільки після цього перуть в теплій мильній воді. Застарілі плями знищуються соком лимона.
Плями від іржі натираються лимонним соком, після чого забруднене місце потрібно прасувати гарячою праскою.
Плями від воску залишають, щоб вони висохнули, потім здирають ножем, а пляму обкладають туалетним папером і пропрасовують злегка підігрітою праскою.
Плями від олії. Масну пляму на брюках, якщо вона свіжа, засипте тертою крейдою або сіллю. У такому вигляді залиште на кілька годин. крейда і сіль добре вбирають жир. Вам залишиться тільки струсити їх з одягу. Якщо пляма все ще не зійшла – виперіть заплямовану ділянку господарським милом вручну.
Альтернатива – плямовивідник
Якщо домашні способи не допомагають або просто немає бажання і часу на експерименти, Ви можете скористатися перевіреним засобом для виведення плям. Зараз на ринку подібних засобів величезний вибір. Однак, якщо мова йде про те, щоб видалити плями з дитячого одягу, то і засіб для виведення плям необхідно вибирати відповідний. Це рішення повинно бути безпечним не тільки для делікатних тканин, а й чутливої шкіри дитини. Зазвичай такі засоби відрізняються гіпоалергенністю.
Якщо ж Вам не вдалося швидко впоратися з плямою, або Ви зазнали невдачі – не варто засмучуватися. У багатьох випадках можна скористатися фарбами, фломастерами для тканини або клаптиками будь-якого матеріалу. Вони дозволяють перетворити плями в чарівні прикраси. В результаті, забруднений одяг стане оригінальним.
Ось такі корисні поради щодо виведення різного роду плям Ви сьогодні отримали. Але, все-таки, будьте обережні із засобами!