Фантазії на тему бургера

burger0

Якщо зробити типовий американський бургер з азійсько-англійським маринадом, мексиканським перцем, нашими або середньоазійськими помідорами та хрусткими солоними огірочками з льоху, то вийде справжній бургер-космополіт.

Для котлет можна придбати пів кіло яловичини (лопатка) та півкіло свинини (шия). Досвід століть вказує на те, що до перетворення на фарш м’ясо краще замаринувати, адже так – смачніше. Для маринаду використовують соєвий соус (100 г), дві-три столових ложки вустерського соусу, дві цибулини, чотири зубчики часнику, одну дві столових ложки столової гірчиці та за смаком – молотий перець.

burger1

М’ясо ріжуть на довгі шматочки, цибулю – кубиками та у великій мисці всі інгредієнти змішують. Кинувши прощальний погляд, миску залишають у холодильнику.

Через м’ясорубку м’ясо слід пропустити два рази. Отриманий фарш слід відбити. Для цього весь «ком» фаршу з висоти кидають до миски або на дошку для приготування їжі. Пару разів. Це зробить фарш однорідним, та котлети не будуть розвалюватися.

burger2

Бургери роблять з готовими булочками. Формуючи котлети, слід орієнтуватися на розмір булок: сирі котлети мають бути більшого діаметру.

Для начинки використовують листі салат (китайська капуста або айсберг), свіжі помідори, мариновані, квашені або солені огірочки, твердий сир, червону салатну цибулю. Хто любить гостру їжу може додати в бургери перець халапеньо. Соус тут найпростіший – суміш кетчупу та майонезу.

Булочки розрізають навпіл, кожну половинку рівномірно промазують соусом. Далі на нижню половинку булки укладають лист салату, слайси огірочків, тонкі кружальця помідорів, червону цибулю та (опціонально) – перець халапеньо. Все це притискають гарячею смаженою котлетою, сиром та верхньою частиною булочки.