Навчаємо кота гарних манер

vchimo_kota

Заводячи пухнастого улюбленця, кожен з нас сподівається, що кіт з самого початку буде розуміти і дотримуватися правил, встановлених людиною. Вживати їжу там, де стоїть миска, ходити тільки в спеціальний, встановлений для нього туалет, спати в спеціально придбаному будиночку. Але іноді коти починають доставляти багато незручностей в санітарному сенсі. Тож, відучити кота справляти природні потреби будь-де в будинку допоможуть наші поради.

. . . .

Причини проблеми

prichini_problemi

Жоден кіт просто так не стане справляти потребу в недозволеному місці. Коти – розумні тварини, які відразу розуміють, що господар їм дозволяє, а що – забороняє. Якщо вихованець став ходити в туалет де завгодно – на це є вагомі причини. Перш, ніж його карати тваринку, треба зрозуміти, в чому справа:

Дивіться також: Сніжинка своїми руками

  • Кіт хворий. Через погане самопочуття тварина може не контролювати процес сечовиділення. Тут потрібна допомога ветеринара.
  • Незручний лоток або ж він стоїть в прохідному місці.
  • У кота незвичний туалетний наповнювач (відлякує незнайомий запах або нова фактура).
  • Злопам’ятність кішок всім відома, якщо господар образив вихованця, то довго чекати помсти не доведеться.
  • Кіт самотній. З якихось причин власник перестав приділяти тварині звичну порцію ласки, тож тварина образилася і зухвалою поведінкою намагається привернути увагу.
  • Кіт переїхав. У новому будинку все незвично, кіт може просто розгубитися в новому житлі і не знайти свій туалет. Інший варіант – коту не подобається нова квартира, і він бунтує так, як може.

Причин багато, але питання залишається одне: як відучити кота справляти потребу в недозволеному місці.

Як відучити кота справляти потребу в недозволених місцях будинку?

vchimo_kota1

Перш за все – бити тварину не можна: ніяк і нічим. Кіт – не людина, тому взаємозв’язок між вчинком і покаранням він не вловить.

Таким чином, відучувати тварину слід тими методами, які будуть їй зрозумілі. Єдина мета власника – змусити свого вихованця ходити в туалет туди, куди треба. Хитрість і терпіння – ось що потрібно від котячого господаря.

Тож, як відучити кота справляти потребу будь-де?

Для цього треба уважно спостерігати за твариною. Як тільки кіт влаштується в затишному, але недозволеному місці, треба акуратно, але рішуче перенести його в лоток. Після того, як чотириногий друг зробить всі справи в туалеті, його слід щиро похвалити і навіть пригостити чимось смачним.

Зоопсихологи пропонують непоганий спосіб відучити вихованця від поганої звички, скориставшись тим, що коти завжди підкоряються найсильнішому члену зграї. Як тільки кіт прилаштувався сходити в туалет в недозволеному місці, слід взяти його під пахви і, дивлячись в очі, голосно зашипіти (так, як це рблять коти при зустрічі з іншими котами чи собаками). Головне – не відводити погляд до тих пір, поки він першим не опустить очі. Так тварини визнають свою поразку. Підкоряючись старшому, Ваш вихованець перестане влаштовувати туалет в невідповідних місцях будинку.

Обдумуючи, як відучити кота ходити в туалет по кутах, можна використовувати наступний спосіб. На 2-3 дня кіт закривається в приміщенні наодинці з лотком. Тварину можна годувати, гладити, але випускати з кімнати з туалетом – не можна. Зрештою, він зрозуміє призначення лоточка і скористається ним.

Якщо кіт продовжує наполегливо ходити в туалет по кутах будинку і використовувати їх не за призначенням, слід діяти так:

  • ретельно вимити загиджені кути з використанням хлорвмісних дезінфікуючих засобів;
  • обробити кути спреями, які містять аромат цитрусових;
  • дуже добре допомагає обробка всіх зіпсованих кутів будинку засобами, які імітують котячий запах;
  • в уподобаному котом для туалету місці, після того, як він почищений і знезаражений, можна поставити миску з водою або їжею – в кутку, де знаходиться їжа, вихованець гадити не стане;
  • розмістивши по кутах кілька лотків з наповнювачем, господар дасть вихованцеві можливість вибрати потрібний і скористатися ним за призначенням. Згодом зайві туалети можна прибрати.

Як відучити кота ходити в туалет на постіль

vchimo_kota2

Власник кота зовсім не зрадіє, виявивши в ліжку або на дивані котячі екскременти. Боротися з цим необхідно, але бити тварину, тицяти мордою в забруднене місце не можна. Ображений кіт стане ще активніше бруднити, Ваше ліжко прагнучи помститися кривдникові.

Більшість котів не любить воду. Тому, бажаючи відучити кота справляти потребу на ліжко, треба підстерегти, коли тварина вибере заборонене місце для своєї туалетної справи і раптово бризнути прямо в морду водою з пульверизатора. Зазвичай вистачає 1-2 уроків, щоб кіт чітко усвідомив: хазяйське ліжко – це не лоток.

Постіль слід тут же змінити і випрати, а кота – насварити. Зазвичай коти чітко вловлюють настрій господаря і інтонацію його голосу. Почувши, що господар незадоволений, кіт може припинити свої спроби нашкодити.

Як відучити кота справляти потребу на килимі?

vchimo_kota3

З поганою звичкою використовувати килим в якості туалету треба боротися, як тільки вона з’явилася. Якщо тварина молода, то звичка ще не встигла закріпитися в поведінці і відучити від неї вихованця буде легко. У разі, якщо тварина вже доросла, господареві доведеться проявити максимальне терпіння.

Для початку потрібна ретельна обробка килима спеціальними засобами для чищення килимових виробів. При цьому, чим сильніше пахне засіб, тим краще. Якщо ситуація в будинку критична, то килим можна здати в хімчистку.

Також килим можна окропити водою, в якій розведені кілька крапель ефірного масла, що сильно пахне. Підійде лимонне, гвоздикове, лавандове, масло з ароматом хвої.

Спостерігаючи за вихованцем, треба зрозуміти, де у нього улюблене місце для туалету на килимі. Після цього в даному місці наклеюється скотч клейкою стороною вгору. Можливо, людям доведеться відчувати деякі незручності, проте це хороший спосіб дати зрозуміти котові, що килим – не його туалет. Коли котячі лапи приклеюються до скотчу, тварина відчуває подив і тривогу, а тому більше використовувати килим не за призначенням він не буде.

Як відучити кота справляти потребу в горщики з квітами?

vchimo_kota4

Коти і квіти погано уживаються в одному будинку. Чотириногим вихованцям незрозуміла декоративна функція рослин, тому вони намагаються їх з’їсти, полежати в них або використовувати квіткову землю як природний туалет.

Обернувши квітковий горщик щільним пластиком, вдасться відучити пухнастого непосиду залазити в квітковий горщик з певними цілями. Також можна тимчасово надіти на квітковий горщик поліетиленовий пакет, прорізавши отвір для стебла квітки. В цьому випадку до землі коту буде не дістатися.

Знову стане в нагоді пульверизатор: в той момент, коли вихованець приготується залізти в квітковий горщик, треба окропити його водою. А ще на землю в горщик можна покласти апельсинову шкірку – різкий запах відлякає тваринку.

Сподіваємося, що запропоновані поради виявляться корисними для Вас, і Ваш пухнастий вихованець обов’язково швидко засвоїть просте, але важливе для господаря правило

.