“Не з пустими руками”: поради по вибору подарунка на новосілля

novosillya

Новосілля – досить рідкісна подія в житті будь-якої сім’ї, але тим не менш – визначна. Тому, люди, які переселяються, намагаються відзначити її (подію) весело і пишно, влаштовують свято, запрошують гостей. У культурі багатьох народів існує звичай дарувати на новосілля подарунки. Не менше популярний він і в нашій країні, де прийти на новосілля з порожніми руками вважається поганим тоном. Що подарувати на новосілля? Як вибрати корисний і оригінальний презент друзям, родичам, колегам? Все це Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Вибір подарунка: основні моменти

novosillya1

При виборі подарунка на новосілля потрібно орієнтуватися в першу чергу на те, кому Ви його піднесете. Хто новосели? Молодята або літня подружня пара, багатодітна сім’я або одинока подруга? А може це сусіди, поруч з якими Ви прожили багато років, або колега по роботі, з якою Ви мало знайомі? Також важливу ролі відіграє, який будинок у новоселів?

Особистість людини відіграє головну роль при виборі, але незалежно від того, кому призначений подарунок, він повинен володіти такими якостями:

  • Корисність. Купівля житла і його ремонт завжди пов’язані з великими матеріальними витратами. Тому, новоселів більше порадує корисна в господарстві річ, яку вони не змогли придбати самі. Це в першу чергу відноситься до побутових приладів і посуду;
  • Практичність. Річ має бути простою у використанні і зручною. Не варто дарувати швейну машинку подрузі, що не вміє шити. Це правило відноситься і до великогабаритних подарунків: меблів, великим ваз, скульптур, яким в маленькій квартирі просто не знайдеться місця;
  • Доречність. На новосілля не дарують так звані «інтимні» подарунки: нижню білизну, засоби гігієни, парфуми, прикраси. Якщо Ви робите презент сімейним людям, то варто вибрати такий, яким зможуть користуватися всі в родині, включаючи дітей. Доречною повинна бути і вартість подарунка. Він не повинен бути занадто дешевим: все-таки подія важлива і рідкісна. Однак дуже дорогу річ варто купувати тільки близьким родичам і друзям. Колеги або сусіди, не маючи можливості при нагоді подарувати Вам такий же презент, будуть відчувати себе ніяково;
  • Оригінальність. Незважаючи на те, що Ваш подаруонк повинен бути корисним і практичним, але оригінальність йому теж не завадить. Адже кожен одержувач подарунків сподівається – йому піднесуть те, що він сам собі не купить. Якщо Ви вибрали річ повсякденного використання: побутову техніку, посуд, текстиль, то бажано, щоб вона відрізнялася стильним дизайном або рідкісним матеріалом, з якого виконана. При виборі враховуйте характер, захоплення і смаки новоселів.

Подарунок для молодят

novosillya2

Молодята, мабуть, самі вдячні одержувачі подарунків. Для облаштування нового житла їм потрібно практично все: посуд, побутові прилади, меблі, домашній текстиль, можливо, телевізор або домашній кінотеатр. Молода сім’я на новосілля буде рада отримати такий подарунок, як супутникова антена або підключення до мережі інтернет.

Вибираючи подарунок молодій сім’ї, згадайте одну важливу деталь: що Ви дарували парі на весілля? Постарайтеся не повторюватися. Зупинивши вибір на побутових приладах, віддайте перевагу тим, якими зможуть користуватися і чоловік, і дружина. Звичайно, перфоратор чи дриль вкрай корисні в господарстві речі, але навряд чи вони стануть подарунком для молодої господині.

Доречні будуть речі, які служать для того щоб прикрасити будинок: світильники, красивий текстиль, оригінальний годинник. Якщо молодята захоплюються кімнатним квітникарством, сміливо даруєте молодій сім’ї рідкісні кімнатні рослини. Можна подарувати сувенірний барометр або домашню метеостанцію, для того, щоб молодята завжди могли стежити за «погодою в будинку».

Що подарувати друзям?

novosillya3

Вибираючи, що подарувати друзям на новосілля, попередньо дізнайтеся, чого не вистачає в їхньому будинку. Можливо, це посуд або побутова техніка? А може бути й таке, що вони давно мріяли придбати в будинок акваріум. Можна подарувати спеціально виготовлений великий сімейний портрет або електричний камін, біля якого буде збиратися вся родина.

Друзям на новосілля варто дарувати набори келихів для вина, мангал, садові меблі, речі, що приносять затишок в будинок. Всі ці предмети стануть в нагоді, коли Ви знову прийдете в гості і вони нагадають про галасливе і веселе новосілля, яке Ви відсвяткували разом.

Можливо, найкращим подарунком для самотнього друга або подруги стане домашня тварина. Тим більше існує стара традиція – першою запускати в будинок кішку. Вибираючи живий подарунок, обов’язково уточніть бажання новосела.

Подарунки для колег

novosillya4

Вибираючи подарунок на новосілля для колег, ми прагнемо, щоб він коштував недорого і виглядав оригінально. Погодьтеся, що складно радіти, приймаючи в якості презета четверту однотипну вазу або десяту рамку для фотографій. Уявіть, як вони «прикрасять» будинок. Самі вази і рамки для фото дуже гарні і доречні подарунки. Однак постарайтеся, щоб Ваші сюрпризи були не схожі на подарунки інших колег.

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

В цьому питанні Вас можуть виручити магазини виробів ручної роботи, де за доступними цінами можна купити гідний презент. Недорогим і оригінальним подарунком може стати що-небудь, зроблене своїми руками: в’язана серветка або плед, ключниця, ляльки-обереги, плетений килимок. Виконані з любов’ю такі подарунки, будуть охороняти будинок.

Ще одна чудова ідея для колег – купити дорогу і потрібну новоселам річ, яка стосується професії або запохоплення. Обов’язково додайте до такого подарунка зроблену власноруч листівку з побажаннями довгого і щасливого життя в новому будинку.

Варіантів, що подарувати на новосілля – безліч. Який з них вибрати – вирішувати Вам, враховуючи обставини. Головне, щоб презент був від душі і приніс радість в будинок.