Секрети затишку в домі

zatishok_v_domi

За вікном осінь, тому хочеться лягти в ліжечко, закутатися в теплий плед, взяти цікаву книгу і гарячого чаю. І в цей момент розумєіш, що немає місця милішого рідного дому. Але будинок – це не тільки місце, де Ви проводите ночі, а й місце, де Ви відпочиваєте, набираєтесь сил, черпаєте ідеї, будуєте плани…

Саме з осені ми переходимо на осілий спосіб життя, більше часу проводимо в рідних стінах і для власного комфорту прагнемо створити атмосферу душевного тепла і затишку. Коли ми вносимо зміни в інтер’єр своїми руками, то передаємо частинку своєї душі оточуючому простору.

Відчуття затишку створюється на рівнях всіх органів чуттів: зір – кольорове оформлення інтер’єру, освітлення; нюх – аромати; слух – звуки, що оточують нас в приміщенні; дотик – використання натуральних матеріалів та предметів приємних на дотик.

Тож, як створити затишок в домі і не витрачати нервів та шалених коштів? На що варто звернути увагу восени? Давайте розбиратися разом.

Чистота і порядок

Якщо у Вашому будинку безлад, затишним він не буде ніколи. Приведіть в порядок свій будинок, і він наповниться спокоєм та теплом (поради щодо ладу в домі читайте в статті: “Порядок в будинку – порядок в голові”).

Порядок в будинку – це наявність у кожної речі її власного місця. А пил? Пил – це загроза Вашому здоров’ю. Звідки він береться, не знає ніхто, але позбутися його раз і назавди просто не можливо, а ось “профілактичні роботи по його попередженню” будуть доречними. На допомогу Вам прийдуть сучасні хімічні засоби, провітрювання, вологе прибирання, зволожувач повітря.

Приємне освітлення

Для того, щоб перевантажена за день психіка могла розслабитися, людину повинне оточувати м’яке приглушене тепле світло. Вважається, що найкраще, коли кімната освітлюється хоча б з двох протилежних кутів. Не важливо, настільна це лампа або бра. Таке розміщення світильників врівноважує світло, робить кімнату просторішою і затишнішою. Спробуйте!


А ще – запаліть в кімнаті свічки! Ви будете зачаровані. Свічки не тільки наповнюють кімнату затишком, а й допомагають зняти психологічну напругу ввечері після важкого довгого робочого дня. Зараз продаються свічки різних розмірів і конфігурацій. Є й свічки ароматизовані. Якщо у Вас проблеми з засипанням, то запаліть перед сном свічку з ароматом ялівцю, кипариса або мандарина. Будете приємно здивовані …

Кольорова гама

Перше, що кидається в очі, коли ми входимо в приміщення – в яких кольорах воно оформлене. Навіть якщо основні кольори агресивні і яскраві, завжди можна пом’якшити враження за рахунок аксесуарів теплих тонів. В якості таких острівців можуть бути використані подушки на дивані, картина на стіні, абажур люстри або торшера, ваза на столі, та й все, що привертає до себе увагу.

Звичайно ж, ми не пропонуємо кожен сезон переклеювати або перефарбовувати стіни. Але як забажаєте ремонту, згадайте поради дизайнерів. Затишними вважаються теплі неяскраві відтінки.

Використання натуральних матеріалів

Будь-який інтер’єр можна зробити затишним, якщо включити природні матеріали в обробку і декор. Без грандіозних витрат можна придбати недорогі дерев’яні рамочки для фотографій, пофарбувати їх самостійно в потрібний колір або залишити натуральний відтінок, підкресливши його лаком. Дуже мило виглядають підсвічники з гілок, а напередодні новорічних свят гармонійно впишуться в інтер’єр різноманітні віночки або композиції з використанням шишок і мандаринів.

Штори

Бажано, щоб у Вас були штори для літа (легкі і світлі), і для осінньо-зимового періоду (щільніші та щупкіші). Дизайнери радять звертати увагу на орієнтацію вікон відносно сторін світу. На південні вікна доречними будуть штори щільніші, а ось північну сторону врятують світлі, легкі штори в жовто-помаранчевій гамі. Вони будуть «оживляти» кімнату і створять затишну обстановку.

Не забувайте і про чистоту штор. Якщо вони будуть брудні, запилені та непопрасовані, то відчуття комфорту швидко розвіється. Тому, краще вже мати один варіант штор, але все ж таки доглянутих.

Аромат

Аромат, який огортає нас при вході в будинок, задає атмосферу спілкування і залишається післясмаком в спогаді, коли ми його залишаємо. Затишним будинок роблять запахи кориці, лаванди, апельсина, ванілі, кави і лимона. В оформленні кімнат можна використовувати саше з кавовими зернами, шкірки апельсинів і суцвіть гвоздики. Можна використовувати також освіжувачі повітря, розпилювачі та різного роду ароматизатори.

Якщо необхідно швидко наповнити приміщення приємними запахами – поставте на повільний вогонь каструльку з водою і киньте в неї шматочок лимона або грейпфрута.

І не забувайте головне – обов’язково щодня робіть провітрювання приміщень.

Фотографії

Фотографії в кімнаті не тільки будуть нагадувати про щасливі відображені моменти, але і підтримувати Вас важку хвилину. Будь-яким фотографіям, які дорогі Вашому серцю, є місце у Вашому домі! Оточіть себе радістю і щастям!

Приємні дрібниці

Урізноманітніть кімнату предметами, до яких захочеться доторкнутися знову і знову: м’який пухнастий килим, глиняна ваза, шовкова серветка на столику, різьблена поличка, плетені кошики для дрібниць, подушки, пледи і т .д.

За щоденними проблемами та турботами ми навіть не замислюємося про те, що людині для комфорту важливі і тактильні відчуття.

Сезонний домашній текстиль

Елементарна зміна диванних наволочок, пледів, скатертин, картин і т.д., в залежності від сезону або свята чудово задає настрій. Ви можете мати скатертину на кожне свято: Великдень, Новий рік, День Народження. Завдяки таким дрібницям Ви легко створите в будинку атмосферу майбутнього торжества.

Домашні рослини

Живі квіти – відмінний спосіб наповнити будинок живою природною красою. Квіти не тільки очищають повітря від пилу і наповнюють його киснем, а й дарують умиротворення і спокій.

Квіти радують не лише око, але і нюх. Живі в вазах або кімнатні рослини потребують догляду і своїм вже доглянутим видом приваблюють погляд. Навіть горщики для квітів, підібрані до кожної кімнаті окремо створять затишну атмосферу.

Проявіть трохи фантазії, додайте мінімум сил та терпіння і Ваш будинок стане зразком гостинності для друзів, і справжньою гаванню спокою, тепла для Вас та Вашої сім’ї.