Усуваємо неприємні запахи з пральної машинки

zapah_z_mashinki

Пральна машинка-автомат – найкраща подруга та помічниця жінки. Уявіть собі, що близько 20 років тому, господиням самотужки доводилося витрачати багато часу і сил на замочування, прання, полоскання, віджимання, а часом відбілювання і кип’ятіння усіх-усіх речей. Сьогодні ж, цю роботу за нас прекрасно виконує пральна машинка. Але часто буває так, що після нетривалої експлуатації улюблена помічниця починає неприємно пахнути, а речі, випрані в ній, набувають болотного запаху, який не вивітрюється навіть на вулиці. Тож сьогодні ми з’ясуємо, в результаті чого виникають такі ситуації і як можна усунути запах з пральної машини.

Причини неприємного запаху з пральної машини

pralna_mashinka1

Неприємні аромати в барабані автоматичної пральної машинки можуть з’являтися в результаті багатьох причин. Найбільш поширена з них, досить таки банальна – відразу після прання багато господинь дістають випрану білизну і щільно закривають люк, в результаті чого залишки вологи і тепле повітря створюють парниковий ефект, тобто машинка просто «задихається». Саме тому після закінчення роботи, дверцята слід залишати відкритими хоча б на кілька годин.

mashinka

Також після прання слід завжди протирати гумову манжету – часто в ній залишається не тільки вода, але і залишки слизу, дрібне сміття, пісок, які, до всього іншого, є ще й причинами поломки техніки.

manzhet

Досить часто господині використовують барабан машини в якості кошика для зберігання брудної білизни, а робити цього у жодному разі не можна, оскільки брудні, а часом і вологі речі створюють прекрасну обстановку для розвитку різних мікроорганізмів, які в процесі свого метаболізму виділяють неприємні аромати цвілі і затхлості.

Одна з причин запахів – надмірне використання ополіскувачів. Пам’ятайте, що для пом’якшення білизни досить додавати не більше 3-5 мл пом’якшуючого засобу.


Також слід уважно ставитися до вибору миючих засобів. Економити на них не варто – мало того, що дешевий пральний порошок може стати причиною алергії, але і залипати в лотку і на стінках барабана, що згодом призводить до розмноження бактерій.

pralni_zasobi

Досить часто неприємний, затхлий запах в барабані з’являється в результаті прання при низьких температурах – 30-40 ° C, з використанням мінімального віджиму. В результаті цього на дні барабана накопичується шар слизу і бруду, який з часом починає гнити і пліснявіти, виділяючи при цьому неприємні аромати. Саме тому, час від часу варто виставляти «пралку» на максимальний температурний режим, щоб під впливом високих температур всі бактерії, що скупчилися в барабані, були знищені.

Використовувати режим швидкого прання у холодній воді не потрібно зовсім, оскільки, таким чином білизна практично не відпирається, і сенсу в такій

роботі немає.

Причини неприємних запахів також можуть критися і в шлангу. Досить часто на внутрішні стінки зливного шланга налипають залишки миючих засобів і сміття, які згодом загнивають і поширюють аромат.

Через неправильне підключення зливу до каналізації в барабані може збиратися вода, яка з часом дає про себе знати стійким різким ароматом.

Залишки миючих засобів, слиз, накип, сміття, волосся можуть накопичуватися на нагрівачі і поширювати поганий аромат. Саме тому його необхідно час від часу міняти.

nagrivach

Усуваємо неприємні запахи

nepriemnii_zapah

Існує кілька способів боротьби з неприємним ароматом, який виділяє машинка. Але, перш ніж приступити до роботи, необхідно точно визначити, звідки саме він походить. Для цього виперіть білизну звичайним для Вас способом і понюхайте її. Якщо вона буде пахнути порошком або ополіскувачем, то швидше за все, причина запаху криється в шлангу. Щоб очистити його, запустіть холосте прання, всипавши в лоток мірну склянку порошку, і встановивши максимальну температуру. Гаряча вода, проходячи по зливному шлангу, очистить його внутрішні стінки. Якщо цей спосіб Вам не допоміг, замініть шланг на новий. Не хвилюйтеся, коштує ця послуга зовсім недорого.

Якщо ж після прання Ви помічаєте, що запах йде з лотка для миючих засобів, його необхідно витягти і ретельно вимити з використанням миючого порошку, а потім висушити.

Ну, а якщо причина ароматів криється в самому барабані, для його очищення можна скористатися кількома методами. Наприклад, видалити затхлий запах з пральної машини можна такими натуральними засобами, як лимонна кислота або оцет. Діяти необхідно в такій послідовності: закрийте дверцята порожньої машинки, далі всипте в відділення для порошку 5-6 столових ложок звичайної харчової лимонної кислоти або влийте 100 мл яблучного оцту, виставте режим кип’ятіння (близько 90 ° C) або довгострокову програму для прання натуральних тканин, потім включіть машину і дочекайтеся закінчення роботи. Якщо після цієї процедури все ж таки неприємний запах залишився або навіть посилився, не переживайте. Під впливом кислот, бруд, що накопився, став потроху руйнуватися, але не зник зовсім. У цьому випадку повторіть холосте прання знову.

limonna_kislota

Варто відзначити, що столовий або яблучний оцет можна використовувати не тільки для радикального очищення і видалення запахів цвілі і затхлості в пральній машині. Його також можна застосовувати як кондиціонер при звичайному пранні білизни, оскільки оцет відмінно пом’якшує воду, сприяє кращому очищенню води від залишків порошку, не містить парфумерних ароматів і не подразнює шкіру.

Використовувати оцет при пранні дуже просто: перед початком роботи додайте 3 столові ложки п’ятивідсоткового оцту в відділення для кондиціонера. Виставляти режим додаткового полоскання не потрібно, за винятком тих випадків, якщо Ви перете одяг і білизну для новонароджених, хворих, ослаблених людей і алергіків.

ocet_dlya_mashinki

Непоганим способом видалити неприємний аромат з пральної машинки вважається – використання звичайних таблеток або порошку для посудомийних машин. Візьміть 6-7 таблеток, покладіть їх у барабан, встановіть машинку на режим кип’ятіння. Приблизно в середині процесу роботи, зробіть паузу без відливу води і залиште вміст «відмокати» на кілька годин. Після цього вимкніть паузу або заново запустіть функцію кип’ятіння.

Багато господинь віддають перевагу боротьбі з запахом у пральній машині за допомогою хлорвмісних засобів. Робити цього у жодному разі не можна! Агресивні компоненти можуть роз’їдати не тільки накип, залишки бруду, слиз і інше сміття, але й пошкоджувати гумові, пластмасові та навіть металеві елементи електроприладу, що в обов’язковому порядку незабаром призведе до його поломки.

Але, якщо вищенаведені рекомендації не принесли ніякого результату, і у ванній кімнаті знову присутній неприємний запах, зверніться за допомогою до професійного майстра з ремонту машинки-автомат. Спеціаліст проведе діагностику, підкаже причину неприємного запаху і допоможе його усунути.

maister

Ну що ж, надіємося, що запропоновані поради, допоможуть Вам впоратися з неприємним запахом, що виник у пральній машинці. А для того, щоб запобігти появи небажаних ароматів, перед експлуатацією обов’язково уважно вивчайте інструкцію до приладу і суворо дотримуйтесь всіх рекомендацій виробника.

zapah_mashinka