Ви і самі вже помітили, як швидко прийшли холоди, а отже, зима вже не за горами. Настав час діставати з шафи пуховики, перевіряти та готувати їх до зими. Сьогодні ми розповімо Вам, як правильно прати пуховик в пральній машинці, а також як його сушити і розпушити, аби після водних процедур він вигляд як і раніше.
Все про пуховик
Пуховик – це не просто стильна деталь зимового гардеробу, а й річ, яка захистить Вас від найлютішого холоду і пронизливого вітру, а головне, пуховик легкий і зручний. Не спроста ж пуховик винайшли спеціально для членів арктичних експедицій, щоб ті почували себе комфортно та тепло. І найголовніша перевага пуховика – він ніколи не виходить з моди. В усіх сучасних магазинах верхнього одягу можна знайти пуховик будь-якого розміру, фасону, кольору, крою, на самий вибагливий смак та й за різними цінами.
Але ні для кого не секрет, що будь-яка річ (якою б акуратною людиною Ви не були), рано чи пізно забруднюється і потребує очищення. Виникає питання, а як правильно прати пуховик? Як краще це робити: в машинці автомат або вручну? І як надалі правильно сушити пуховик, щоб не зіпсувати пух? Чи можна розпушити пух в пуховику і як це правильно зробити? Питань цілісінька купа! І ми постараємося відповісти на кожне з них.
Перш ніж взятися за прання пуховика, уважно вивчіть етикетку на ньому! Можливо, Ви побачите значок перекресленого тазу з водою, що означає – річ необхідно здавати в хімчистку, а не прати в домашніх умовах.
Дивіться також: Як зробити новорічну сніжинку
Про наповнючі пуховиків
Отже, метод прання пуховика залежить від його наповнювача. В ідеалі, у якісного пуховика як утеплювач виступає різний пух – на етикетці такого одягу Ви побачите напис «down». Такі речі необхідно прати з особливою ретельністю і акуратністю, використовуючи делікатний режим.
А ще в якості утеплювача може бути:
- «Cotton» – ватин;
- «Fiberteck» – файбертек, тобто синтетичний матеріал, що представляє собою порожнисті поліефірні волокна;
- «Wool» – шерсть;
- «Polyester» – поліестер;
- «Hollow fiber» – холофайбер, тобто щось на зразок синтепону.
Як прати пуховик в пральній машинці?
Якщо Ви наважилися випрати пуховик в домашніх умовах, то ви повинні взяти до уваги певні особливості пуху і його замінників. Пух – легкий і теплий матеріал, але від також є відмінним пилозбірником, а ще з часом, він може збиватися в грудочки і втрачати свою «пухнастість». Крім того, пух дуже складно виполіскувати від миючих засобів, і як наслідок, після висихання на поверхні можуть з’являтися білі плями.
Тому, перед пранням закрийте всі блискавки і застібки, перевірте кишені, але головне, виверніть пуховик на виворіт. Якщо є хутро на капюшоні чи рукавах, то його потрібно відстібнути.
Виберіть делікатний режим при температурі в 30⁰С. Не використовуйте звичайний порошок! Застосовуйте спеціальні рідкі засоби, або ж рідкий порошок в капсулах типу “Персіл”, “Аріель” і т.п.
Завантажте в барабан спеціальні кульки для прання (але можна їх замінити на м’ячики для тенісу). Вони потрібні для того, щоб запобігти збивання пуху в грудки.
Тривалість прання повинна перевищувати 1 годину, для того, щоб пральний засіб повністю вимився, інакше після висихання на Вашому одязі залишаться білі розводи.
Як прати пуховик вручну?
Але все ж таки, яким делікатним не був би режим в пральній машині-автомат, він не зможе зрівнятися з ніжністю людських рук. Тому, хочете Ви чи ні, вважаєте Ви це доречним, чи ні, але прати пуховик вручну – це найкраще рішення. Особливо, якщо він не сильно забруднений, а забруднені лише такі популярні місця, як рукава, манжет, комір і кишені. В даному випадку, просто пройдіться по цих місцях губкою, змоченою в мильному розчині, шампуні або господарському милі, а потім змийте «піну» мокрою ганчіркою. І, вауля – все знову чисте!
Якщо пуховик все-таки необхідно випрати повністю, то оптимальне рішення: намильте його за допомогою губки або ганчірки, приділяючи особливу увагу забрудненим місцях, а потім повісьте його на плечики над ванною і змийте всю піну від мила з допомогою душа. І головне, не бійтеся та не переживайте! Верхній шар у всіх пуховиків зроблений з водовідштовхуючих тканин, так що наповнювач Вашої куртки “вийде сухим з води”. Такий метод ручного прання пуховика не тільки відпере бруд повністю, але і не буде потребувати великої затрати часу на сушіння.
Видалення плям з пуховика
Іноді прати весь пуховик зовсім необов’язково, досить видалити декілька плям. Це можна зробити наступними способами:
На брудне місце нанесіть розчин, що складається зі склянки води, 2 ч. л., засобу для миття посуду і стільки ж нашатирного спирту. Після чого місце промокніть чистою губкою.
Пляму можна знебарвити за допомогою перекису водню і нашатирного спирту, узятих 1: 1.
Важливо! Виводити плями з пуховика треба дуже швидко, приготувавши все необхідне, і рухами від країв до центру, щоб не було розводів. А ще, перед застосуванням будь-якого засобу його треба протестувати на якомусь невеликому і непомітному місці пуховика з виворітного боку.
Сушимо і розпушуємо пуховик правильно
Запам’ятайте! Пуховик не можна сушити на сонечку та на батареї! Пух зіпсується, стане ламким і перестане гріти! Тому, після будь-якого виду прання, пуховик необхідно повісити на плечики і сушити в тіні. Крім того, пуховик необхідно час від часу струшувати.
Зрозуміло, що такий процес сушіння займе дуже багато часу, тому висушити пуховик, а заодно розпушити його пух допоможуть фен або тепловентилятор. Направте струмінь теплого повітря з виворітного боку і допомагайте собі руками.
Ось такі прості, але дуже чудові і головне правильні поради по догляду за пуховиком Ви сьогодні отримали. Дотримуйтеся їх і Ваш одяг завжди матиме гарний вигляд.