Все про накрохмалювання

nakrohmalyuvannya

Раніше кожна жінка знала, як можна накрохмалити білизну. Сучасні ж господині цю операцію виконують в рідкісних випадках – якщо доньці на маскарад потрібно зробити пишний костюм або продефілювати на урочистому заході в пишній сукні. Навіть комірці сорочок крохмалять рідко, а даремно. Обробка крохмалем може надати улюбленим речам друге життя. Отож, поговоримо про те, як і навіщо накрохмалювати речі.

Навіщо накрохмалювати одяг?

Крохмальна суміш утворює на тканині тонесеньку плівку, яка захищає її від забруднень. При пранні плівка розчиняється, і бруд легко відпирається і не в’їдається глибоко в волокна.

Якщо нижню й постільну білизну не рекомендують крохмалити медики, то іншим речам застосування крохмалю допомагає поліпшити зовнішній вигляд: тримати форму, стати більш об’ємними.

Застосовується для обробки речей найчастіше картопляний крохмаль, але також можна використовувати рисовий або кукурудзяний аналог.

Підготовка до обробки речей

До того як накрохмалити тканину, визначають ступінь концентрації крохмальної суміші. Вона залежить від того, який виріб потім будуть обробляти. Так, для речей з легких тканин застосовують м’який спосіб. Його використовують, якщо потрібно підкрохмалити дитячий одяг або речі з легких тканин: спідниці та сукні з шифону, батист. Пропорції розчину: в 1 л води розводять чайну ложку крохмального порошку.

Щоб отримати жорстку ступінь накрохмалювання, потрібно розвести в літрі 2-3 столові ложки порошку крохмалю. Таким розчином обробляють пишний під’юбник, манжети і комірці сорочок.

Перед тим як Ви вирішили накрохмалити одяг, готують розчин. Для цього потрібно мати під рукою: посуд для розведення суміші – емальований або скляний, крохмаль, холодну воду.

Спочатку в ємність висипають крохмаль, заливають його невеликою кількістю води, розмішують до повної однорідності – щоб не було ніяких грудок. Потім повільно доливають окріп, і знову постійно помішують. Якщо суміш вийшла каламутною, її потрібно буде поставити на кілька хвилин прокип’ятити.

Як правильно накрохмалювати одяг?

Як накрохмалювати сукню з бавовняної або лляної тканини? Якщо обробити крохмальною сумішшю все плаття цілком, то річ буде сидіти «штучно», неестетично.

В даний час в господарських відділах магазинів продається спеціальний крохмальний спрей. Його наносять на деталі сукні, які необхідно підкрохмалити, а потім пропрасовують матерію праскою.

Якщо немає спрею, можна нанести власноруч приготовлену суміш середньої жорсткості і теж пропрасувати. Весь виріб вимочувати в суміші нераціонально.

Як прикрасити спідницю чи блузку з батисту, тонкого льону або шифону? У крохмальну суміш найлегшого розведення опускають одяг повністю, потім віджимають і висушують таким чином, щоб не залишалося складочок або заломів. Дуже добре, якщо є можливість скористатися манекеном.

Через кілька годин виріб пропрасовують праскою, нагрітою до середньої температури.

Як накрохмалити сорочку з змішаної тканини? Спочатку потрібно її випрати, навіть якщо річ зовсім нова. Потім готують крохмальну суміш середньої жорсткості – бажано розводити рисовий крохмаль. У розчин опускають сорочку, чекають, коли вона промокне, потім загортають у білу тканину, віджимають і відпрасовують.

Комір і манжети сорочки обробляють особливим способом. Вид накрохмаленого комірця змушує думати про те, що річ зовсім нова.

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

Суміш для жорсткого накрохмалювання – як її готувати, описано вище – активують її, додаючи в неї борну сіль натрію, розчинену в окропі. Пропорції розведення: столова ложка на склянку окропу.

Після того як розчини з’єднали і перемішали, все має настоятися не менше 2 годин. У розчин акуратно опускають манжети і комірець сорочки, чекають, коли вони промокнуть, потім на твердій поверхні видаляють легким натисканням надлишок рідини і залишають висихати. Таким же чином вирішують проблему, як накрохмалити під’юбник

Як накрохмалити пишну сукню, дитячу чи дорослу? Якщо крохмалити не всю річ, а тільки деякі елементи на ній, то це буде виглядати більш ефектно. Готують крохмальну суміш середнього ступеня жорсткості, але води потрібно буде додати трохи менше. Якщо матеріал сукні кольоровий або з малюнком, розчин повинен мати температуру, не вище кімнатної – інакше виріб полиняє. Після того як зайвий крохмаль стече, спідницю і волани відпрасовують праскою.

Секрети

В даний час не потрібно замислюватися, як накрохмалити одяг, як зробити крохмальний розчин. У магазинах є спеціальні спреї в аерозольній упаковці. Просто оприскують виріб – і він виглядає, як новий. Але якщо хочеться додати речі особливого шику, то її можна не просто накрохмалити, а й надати блиску.

Для цього готують суміш потрібної жорсткості, додаючи в неї білий тальк і буру. Пропорції такі: 1 частина бури – 3 тальку – 5 крохмалю. У розчині вимочують серветку з тонкої натуральної тканини, і через неї прасують виріб. Замість тканинної серветки можна скористатися марлею.

Повторити процедуру потрібно буде через кілька разів після прання – блиску вистачає надовго.

Щоб після накрохмалювання речі її було легше відпрасувати, в розчин крохмалю додають звичайне молоко – 2 чайних ложки на 1 літр води.

Капелька синьки, додана в крохмаль, змусить білизну засяяти білизною.

Накрохмалювання речей надає їм особливого шику і величавого вигляду. Після такої процедури, тканина виглядає більш яскраво, а її власник – ошатно.