Традиційним подарунком є букет квітів, за рівнем зворушливості він перевищує і цукерки, і китайські запальнички з музикою та ліхтариком. Але, якщо вам хочеться тішитися ним довше ніж цукерками та чудом китайських технологій, за квітами потрібен досить специфічний догляд, навіть у вазонку.
Коли з вулиці букет попадає додому, спочатку він має адаптуватися до кімнатної температури. Для цього букет залишають у найменш теплому у квартирі приміщенні, частіше за все це – передпокій. Далі не слід поспішати запихати букет до вази, спочатку досвідчені флористи обов’язково оновлюють кінці стеблин. Скошеним довгим зрізом увінчують м’які стеблини, а тверді розщеплюють на кінці. Крім того слід запобігти гнильним процесам на листі, для чого їх зрізають зі стеблини рівно з поверхнею води у посуді, а у троянд і шипи видаляють обов’язково.
Є особливість є при оброблянні порожнистих стеблин, які активно випускають білий сік. Порожні стеблини люпинів, а також гербер та жоржин флористи рекомендують попередньо наповнювати водою та зачиняти ватним чопиком. Стеблини з глейким або молочно-білим соком досвідчені квіткарі підпалюють відкритим вогнем та на пару секунд занурюють у кип’яток. Після цих маніпуляцій сік, потрібний для життєдіяльності рослини не витікає, тож квітка буде лишатися свіжою якнайдовше.
Зрізану квітку можна порівняти з гірськолижником, який з переламаними ногами опинився у лікарні. Головною небезпекою меланхолії у спортсмена є стрес, те саме, що пришвидшує зів’янення квітів, адже мало кому подобається коли його зрізують. Подолати цей стрес та ще й поповнити брак поживних речовин слід у першу ж чергу. Для цього лижнику до лікарні родичі носять цукерки, фрукти, а друзі – маленькі пляшечки з коньяком, намагаючись створити максимально комфортні умови для постраждалого.
У випадку з квітами замість шоколаду у воду додають цукру (десь чайну ложку), спеціальні добрива, а замість коньяку вкидають у воду таблетки аспірину. Додача деревного вугілля у невеличких кількостях заміняє перев’язки та обробку рани, адже ця речовина запобігає гниттю. Воду для гірськолижника, як і для квітів краще обирати добре відстояну, їм обом водопровідна хлорована вода користі не принесе. Кожен день її слід міняти. Постраждалі лижники дуже добре реагують на поцілунки та обійми близьких людей, так само, як і квіти на обприскування.
Ряд сортів квітів, в першу чергу лілеї та тюльпани, починають швидко в’янути від опилення. Аналогія з лижником та медсестрами тут вже мабуть не проходить, мабуть лижники відносяться до іншої категорії квітів. А що стосується вказаних сортів квітів, з них слід видалити пиляки (тичинки), тоді рослини зберігатимуться значно довше. Крім того, ці маніпуляції не дадуть випадково забруднити одяг пилком (при чому тут лижник?), пилок цей важко відчищається, тож лижник, або кому там дістануться ці квіти, будуть мати зайвий клопіт.
Не слід забувати і про «індивідуальні особливості» кожної квітки. Наприклад, тюльпанам та ірисам до вподоби прохолодна вода зі шматочками льоду, а вода кімнатної температури – гвоздичкам. Ірисам та герберам подобається мілка вода, тобто наливати воду до вази слід не вище трьох-п’яти сантиметрів. Деякі квіти, наприклад нарциси та конвалії, пускають у воду речовини, які є гнітючими для інших квітів, які стоять у цьому ж посуді. Щоб цього не сталося, а був різнобарвний, різнорослинний букет, конвалії та нарциси деякий час витримують у окремому посуді, тоді вони позбавляться «шкідливого» соку. Після цього їх можна додати у загальну вазу до інших квітів.