Спальня: варіанти оформлення стіни за головою

Облаштовуючи спальню, багато хто в першу чергу згадує в першу чергу за ортопедичний матрац, а вже на потім залишає турботи про декор. Але, якщо придивитись – стіна за узголів’ям є чудовим полем не лише для реалізації повсякденних ідей, але і для досить неочікуваних експериментів.

Літо – цілий рік

Актуальним трендом в декоруванні житла є його озеленення, але використовувати живі рослини для прикрашання об’єму за узголів’ям – не рекомендують. Але це не може примусити відмовитися від такої плідної ідеї, бо є можливість створити зелену композицію із штучних фрагментів, та вона прикрашатиме інтимну кімнату поза залежності від пори року. В сучасних технологіях та виконаннях листя та пуп’янки виглядають досить природно, тож їх складно відрізнити від натуральних.

uz0

Полотно художника

Досить креативним рішенням буде використання поверхні за головами у якості художнього полотна. Безпосередньо стиль розпису буде залежати лише від ваших смаків. Можна дослідити тенденції моди. Наприклад, останнім часом досить популярними стали геометричні абстракції, складені з блоків різного забарвлення. Щоб створити рівні лінії крім пензлів та фарб, знадобиться і малярний скотч. Любителі ж акварельних малюнків хай пробують імітувати розмиті переходи на стіні між барвами.

uz1

Вільна імпровізація

Ефекту несподіваності, раптовості можна досягнути використовуючи матеріали та речі, які як правило не використовують в декорі приватної зони. Наприклад, за узголів’ям стіну можна прикрасити орнаментом, який викладають з керамічних монохромних модулів. У спальні добре виглядатиме і плитка що відтворює різні тактильні поверхні: натуральний камінь або стару цеглу. Зовсім не обов’язково щоб вся поверхня, що є у кімнаті, була заповнена, досить виразно обрамити поверхню навколо ложа.

uz2

Показати все найкраще

Ще одним нестандартним варіантом є використання поверхні за головами у якості такої собі галереї де розміщені колекції найрізноманітніших речей. Експозиція може складатися з порцелянових тарелів, солом’яних капелюхів, які привезені з подорожей, сувенірів, гербаріїв, фотографій, картин, постерів та ще багато з чого. Важливо не лише, щоб складена з них композиція була гармонійною, але й продумати колір фону та надійні методи кріплення.

uz3

Цифровий розпис

Щоб отримати за узголів’ям красиве зображення не слід одразу братися за пензель. Промисловістю для інтер’єрів пропонується велика кількість варіантів шпалер, фресок та фото панно, на самоклейній основі, які будуть виготовлені точно під замовлені вами розміри. З них деякі можуь використовуватися у терміновому режимі, тобто можуть бути дуже легко видалені – це досить важлива особливість для клієнтів, які винаймають житло. А до того нині можна перенести на неткану основу будь-яке зображення з колекцій на вашому комп’ютері.

uz4

Затишний альков

Вільно спадаюче драпування, яке зі стіни за узголів’ям ложа переходить у декоративну привабливу хвилю під стелею, сприятиме появі відчуття відлюддя та захищеності у спальні. Матеріалом для виконання такого балдахіну можна обрати тюль, шовкову органзу та інші легкі струменясті тканини. Але це може бути і льон, жакард, тобто більш щільний текстиль. Головне, щоб полотно легко знімалося для прання та було гіпоалергенним.

uz5

«Розумна» перегородка

В цьому випадку дизайнери закликають на просто скористуватися простором за головами, а саме «збудувати» його. Таким чином можна розділити функціонально спальню на зони, виокремивши куток для облаштування міні-гардеробної, хатнього офісу або туалетного столика. Тут досить багато варіантів виконання, до того ж така перегородка буде виглядати легко та не буде обважнювати простір. Я якості розділювача може бути використана і ширма.

uz6

Практичний підхід

У малометражних приміщеннях, де важливим є кожен сантиметр, стіну за головами слід функціонально завантажити. Можна вбудувати конструкцію з такої глибини нішами, щоб всередині можна було помістити наприклад книги, які будуть проглядатися перед сном. Непоганою альтернативою буде полиця або сходинка-виступ, на якому можна розташувати фрагменти декору. Його розміщення на висоті простягненої від ліжка руки буде оптимальним.

uz7
uz8