Стельові світильники: вибір та особливості використання
Велике значення має площа кімнати, до якої обирають освітлювальне обладнання. У маленькому приміщенні немає сенсу вивішувати громіздку п’ятиріжкову люстру: від цього стеля на вид буде здаватися нижчою, викрадаючи і без того обмежений простір.

У цьому випадку доцільно придивитися у салоні до колекції накладних світильників, які не займають багато місця та більш гармонійно впишуться до інтер'єру.
Для кімнати з низькою стелею можна обрати компактний підвісний світильник, який направляє світло не згори донизу, а навпаки, знизу догори. Освітлена стеля буде здаватися вищою, а щоб кути не потонули у темряві, можна повісити парочку настінних бра.
У просторій студії розумним рішенням буде використання софітів. При вірному розташуванні вони будуть розділяти приміщення на дві функціональні зони – житлову да обідню. А на стелі вузького коридору можна змонтувати плаский плафон: його розсіяне світло допоможе не загострювати увагу на маленьких габаритах передпокою.

Тип стелі
Для звичайної бетонної стелі без додаткових конструкцій світильники врізного типу не встановиш. Оптимальними варіантами тут є накладні та підвісні моделі. У великих приміщеннях з сучасним дизайном можна використовувати споти. Теоретично ніхто не забороняє монтувати й світлодіодні стрічки, наприклад, щоб підкреслити периметр. Але, якщо стеля не прикрашена якимись декоративними додатковими елементами (ліпниною або фігурами з гіпсокартону), таке підсвічування буде виглядати недоладним.
Проте на підвісних стелях – рейкових та гіпсокартонних – можна встановлювати будь-які освітлювальні прилади. Винятком можуть бути лише моделі на довгих шнурах або штангах, особливо, коли стеля багаторівнева.

Складну систему освітлення можна створити і при наявності натяжної стелі. Тут підійдуть ті ж накладні та врізні світильники, але лише зі світлодіодними та люмінесцентними лампами. Звичайні лампи розжарювання надто сильно нагріваються, а натяжні стелі погано витримують високі температури. Використовувати ці лампи можна лише у тому випадку, якщо вони будуть знаходитися на відстані 30-40 см від плівки. Цього можна досягти, якщо повісити люстру, але це теж проблематично.
Скільки потрібно світла
У вітальнях, кухнях, спальнях рекомендують встановлювати освітлювальні прилади, які зможуть забезпечити потужність 12,5 Вт/м2. Для кабінетів цей показник досягає 25 Вт/м2, а для кімнат, де знаходяться діти – 17Вт/м2. В коридорах, передпокої, коморі надто потужне освітлення не потрібне, досить і 3-4 Вт/м2, те ж саме можна сказати й про санвузли.
Але всі ці цифри – для ламп розжарювання. Розраховуючи необхідну потужність світлодіодних та люмінесцентних ламп, треба знати – при такі інтенсивності світлового потоку, як у ламп розжарювання, потужність світлодіодних джерел менше у вісім раз, а люмінесцентних – у чотири рази.