Обігрівачі з гіпсокарону

og1

Такі пристрої розроблені вже давно, але часто згадувати про них почали лише зараз, коли вартість електроенергії почала зростати надто швидко.

Коли не вистачає потужності центрального опалення, щоб підтримати комфортну температуру в квартирі, купляють тепловентилятор або електро обігрівач, та починають пильнувати за лічильником. Але це в приміщенні.

А на балконі проводити електрику не зовсім зручно, та і взагалі не варто забувати про ціни на неї.

Що таке Revolts

Розробники електричних опалювальних систем постійно удосконалюють свою продукцію, намагаючись зробити її більш ефективною та безпечною. Дуже цікава розробка – гіпсокартонні термопанелі Revolts. Зовні – це звичайниЙ лист облицювального гіпсокартону розмірами 60х60х1,2 сантиметри. Але все складніше – всередині гіпсової оболонки міститься нагрівальний елемент – полімерна плівка зі вставками з вуглецевого композиту, а з тильного боку панелі вбудований теплоізолюючий матеріал та проводи для підключення до електромережі.

Використовується цей виріб як звичайний оздоблювальний матеріал. Ці плити чудово використовувати для обшиття стелі, стін або утеплення того ж балкону. Різниця полягає в тому, що ці плити при вмиканні перетворюються у джерело інфрачервоного випромінювання. Причому – досить ощадне джерело: одна панель для нагрівання площі у 1,3 кв. метри споживає не більше ста ватт на годину. В той же час, наприклад, теплова пушка на ці сто ватт обігріває не більше одного квадратного метра. Причиною високої ефективності гіпсокартонних обігрівачів є той факт, що інфрачервоне випромінювання нагріває не повітря, а речі та матеріали: підлоги, стіни, двері та меблі. Вже від цих нагрітих речей тепло передається повітрю.

og2

Revolts не є єдиним апаратом, який подібним чином обігріває приміщення. Зараз виробляється багато різних електроприладів, які працюють за тим же принципом. Але, завдяки конструктивним особливостям панелі з гіпсокартону більш надійні. Склад цих агрегатів не передбачає використання деталей, які швидко зношуються. В панелях відсутні спіральні або трубчасті електронагрівачі, які в будь який момент можуть вийти з ладу. Відсутні складні електронні блоки, будь-які рухомі деталі, на які весь час діє навантаження.

og3

Інакше кажучи – зношуватися тут нема чому. Правда, для керування ними все ж потрібний автоматичний терморегулятор, але він не вбудовується у конструкцію, а встановлюється окремо. У випадку виходу з ладу міняти його дуже просто. До речі, дякуючи керованому блоку гіпсокартонні обігрівачі не працюють постійно, а лише тоді, коли це необхідно. У середньому, це не більше п’яти годин на добу, за цей час одна панель споживає 0,5 кВт електроенергії.

Встановлення

Плитами Revolts можна облицьовувати стелі та стіни. У першому випадку перед монтажем каркасу фахівці рекомендують утеплити бетонне перекриття шаром ДСП, інакше значна частина тепла піде на обігрівання бетону. При облицюванні стін панелі встановлюють як звичайні радіатори або конвектори – на висоті 20-30 см від підлоги. При тому вважається, що встановлення нагрівального гіпсокартону на стелі більш ефективне, оскільки при такому розташуванні приладів тепло буде розподілятися більш рівномірно.

og4

Потрібну кількість панелей вираховують виходячи з площі приміщення. Якщо його площа 15 кв. метрів, розрахунок буде таким: 15/1,3 = 11,5 шт. Тобто, для обігріву знадобиться не менше 12 нагрівачів. Але якщо вони будуть використовуватися у якості додаткової, а не основної системи опалення, допоможуть і гроші заощадити. У цьому випадку кожен прилад в стані опалювати по два кв. метри житлової площі. Тобто, для обігріву кімнати вказаних розмірів слід буде придбати вже не 12, а 8 панелей.

Недоліки

Головний недолік панелей Revolts – безумовно, висока вартість. Ціна одного приладу приблизно 600 грн. Звичайно, при купівлі комплекту, буде і скидка, може й безкоштовний терморегулятор. Але набір панелей для приміщення більше 15 кв. метрів обійдеться не менше 4000 грн. Але в довготривалій перспективі ці придбання безперечно окупляться.

На жаль, їх не можна назвати облицювальним матеріалом на всі 100 %. Плити можна фарбувати та тинькувати, але така обробка негативно вплине на їхню теплову ефективність. Різати та гнути їх також не можна.

Висновки

Гіпсокартонні панелі Revolts добре використовувати для обігрівання невеличких приміщень: балконів, лоджій, санвузлів, кухонь та т. ін. Встановлювати їх у приміщенні з високими стелями та в кімнатах з площею більше за 16-17 кв. метрів – недоцільно.