Таця для сніданку

tac0

Для сніданку у ліжку, на терасі, балконі, або лоджії, звідки можна спостерігати за всіма красотами навколишнього світу, така таця завжди допоможе зберегти вам гарний настрій. Не дивлячись на її вишуканий дизайн, тацю досить просто зробити власноруч, щоб своєю майстерністю потішити близьких людей.

Основними матеріалами для виготовлення таці можуть стати модринові бруски, фанера та ламінат. Щоб зробити тацю слід набратися рішучості, витягнути та перевірити інструменти та почати розпилювати по довжині бруски. На поперечних брусках помічають лекальну криву.

tac01

Конструкція таці

Далі на внутрішніх кромках всіх брусків фрезою вирізають фальц під плиту днища, а на поверхнях подовжніх брусків формують декоративні борозенки. Отвори під дерев’яні шипи свердлять з використанням маркером для розмічання отворів та спеціального кондуктора. Бруски з’єднують (подовжні кромки одних з торцями інших) на шипах з клеєм.

tac02

Отвори під шипи свердлять, використовуючи кондуктор. Місця свердління отворів у відповідних деталях позначають спеціальними голковими маркерами. На тильний бік ламінату, розрізаного за форматом фанерного днища, наносять клей.

Для розрізання по формату днища ламінат розмічають та трішки надрізують по лінії розлому, користуючись стамескою та рівним дерев’яним бруском або сталевою лінійкою. Після цього ламінат, подібно до скла, надрізаного склорізом, просто переломлюють. Задирки, що створилися на кромках видаляють напилком.

Розрізаний по формату ламінат промазують клеєм, накладають на днище, притискають та прокатують валиком. На завершення до поперечних брусків таці прикріпляють меблеві ручки.

tac1

За цією нескладною технологією можна зробити тацю будь-якого дизайну, наприклад, таку, як на фото.