Квіти з тканини своїми руками

kviti_z_tkanini

Квіти, виконані з тканини, відмінний аксесуар, використовувати який можна для прикраси власної зачіски, плаття, ламбрекену. Витончений букет в кімнаті навіть у зимові холоди створить неповторну теплу атмосферу. Тим більше, що зробити неймовірну прикрасу нескладно. А використовувати для цього можна і підручні матеріали. Ну що, готові? До роботи!

Необхідні інструменти для виготовлення квітів

kviti_z_tkanini2

Якщо Ви вирішили виготовити квіти з тканини, краще запастися усіма необхідними інструментами, а також матеріалами заздалегідь, щоб ніщо не відволікало від творчого процесу.

Обов’язково знадобляться:

  • Обрізки тканин. Можна використовувати практично будь-який матеріал, різної щільності і забарвлення. Але оптимальним варіантом вважають шовк, креп-сатин, атлас і оксамит. Робота з синтетичними матеріалами вимагає певних навичок. Стрейч погано тримає форму, легко розтягуючись;
  • Фарби. Добре підходять для тканини анілінові барвники, чорнило, туш, гуаш, харчові барвники. Як правило, необхідність у фарбах виникає, якщо палітра матеріалу недостатньо широка. У разі великого запасу вихідного матеріалу підфарбовувати заготовки не потрібно;
  • Читайте також Як зробити осінній букет з листя своїми руками

  • Клей, який швидко висихає та не забруднює матеріал розводами. Можна використовувати самостійно приготований клей з борошна – клейстер, який застосовують для склеювання дрібних деталей і закріплення «пилку». Хороший ефект отримують, використовуючи декстриновий клей, 1 ст.л. якого розводять чвертю склянки води і підігрівають, підмішуючи в суміш трохи борошна. А ще кращий варіант – це клей ПВА;
  • Дріт для стебел. Бажано брати дріт в залежності від розмірів і ваги аксесуара. Тонка мідний дріт буде гнутися під вагою пишної троянди. Тому, такий дріт можна використовувати для виготовлення легких, ніжних квітів. Для важких бутонів більше підходить алюмінієвий дріт;
  • Вата необхідна для створення серцевини квітки або наповнення бутонів. Білий матеріал, придбаний в аптеці, самостійно фарбують в потрібний тон;
  • Папір буде потрібний для обвивання стеблинок. Як правило, застосовується крепований декоративний папір зелених і коричневих відтінків;
  • Нитки муліне, ірис та інші, потрібні для тичинок, якими прикрашають багато квітів, виконані з тканини;
  • Манна крупа, пофарбована в різні кольори, буде потрібна для створення пилку на ниткових тичинках.
kviti_z_tkanini3

Підготувавши всі матеріали, можна приступати до творчого процесу. Спочатку краще спробувати свої сили в створенні нескладного аксесуара. Якщо робота припаде до душі, незабаром будинок прикраситься чудовими букетами виготовленими власноруч.

Процес створення квітки своїми ріками

kvitka_z_tkanini4

Для виготовлення нескладної квітки знадобиться виконати шаблон для пелюсток з паперу.

Діаметр шаблону і кількість заготовок залежать від розміру і пишноти аксесуара:

  • Для квітки середнього розміру досить зробити 9 заготовок. Шаблон прикладають до матеріалу і обводять маркером. Отримані кола акуратно вирізують;
  • Кожен кружечок потрібно розрізати по середній лінії. Отримані півкружечки складають навпіл виворітньою стороною тканини вгору і зшивають краї по прямій лінії, вигнуту сторону залишаючи вільною;
  • Майбутні пелюстки вивертають так, щоб шов сховався всередину. Кожна заготовка перетвориться в невеликий конус. Бажано скласти заготовки так, щоб шов знаходився посередині;
  • Відкритий край заготовки нанизують на нитку і призбирають. В результаті вийде акуратна пелюстка. Краще нанизати на нитку всі конуси по черзі і потім призібрати;
  • Нитку щільно затягують і зав’язують, зібравши таким чином всі пелюстки в один «пучок». Центральну частину квітки можна прикрасити намистинками.

Освоївши нескладну роботу, можна приступати до виготовлення квітки з тканини, яку практично неможливо відрізнити від справжньої, наприклад, кульбаби.

kulbaba

Крок 1. Штучний жовтий шовк змочують ПВС. Коли матеріал повністю просохне, відрізають смужку, товщиною близько 2-2,5 см. По всій довжині смужки роблять надрізи з мінімально можливим відступом, залишаючи під основу не більше 0,5 см.

Крок 2. Кінець алюмінієвого дроту щільно обмотують папером і починають акуратно накручувати на нього основу нарізаної смужки, не забуваючи промащувати шари (оберти) клеєм. Слід уважно виконувати роботу, щоб край смужки не зрушився.

Крок 3. Якщо готовий бутончик здається занадто маленьким, можна підготувати і накрутити ще одну смужку тканини. Під основу бутона навколо дроту, накручують невеликий шматочок вати, формуючи чашечку квітки.

Крок 4. Можна просочити вату клеєм і пофарбувати в зелений колір. А можна акуратно обклеїти зеленою тканиною. Для цього вирізають круглу деталь з зубчастим краєм. У центральній частині кружечка прорізають отвір, через який протягують тканину до основи квітки. Чашечку змащують клеєм і міцно притискають до основи бутона.

Крок 5. З тонкої тканини зеленого кольору вирізають за шаблоном листя. Дріт щільно обертають тонкою смужкою паперу, пофарбованою в потрібний колір. Листя приклеюють до стебла. Зібравши кілька кульбаб, їх можна помістити в невеликий кошик та розмістивши в своїй кімнаті, додавши в життя трохи літнього сонця.

Незвичайно витонченою виходить лілія, виконана з фоамірана. Цей матеріал використовують спеціально для створення квітів. За текстурою він нагадує пористу гуму.

liliya

Крок 1. Роблять шаблон, схожий на пелюстку лілії. З тканини вирізують 6 заготовок. Кожну пелюстку необхідно нагріти, прикладаючи до поверхні гарячої праски або обдуваючи струменем гарячого повітря з фена. Після термічної обробки матеріал стане набагато гнучкішим.

Крок 2. З нагрітої пелюстки роблять максимально схожу на природну, проводячи по центральній частині заготовки ножем, створюючи глибоку прожилку. Від основи проводять менш помітні прожилки до країв пелюстки.

Крок 3. Можна не побоюватися зіпсувати заготовку, так як фоаміран – матеріал, з яким для створення квітів працюють професіонали. При повторному нагріванні тканина повернеться до первісної форми, тому можна буде виправити будь-які дрібні недоліки.

Крок 4. Далі, пелюстку потрібно витягнути і розтягнути її краї, щоб вони стали хвилеподібними. Для кращого розтягування пелюстку можна знову нагріти.

Крок 5. Кожну пелюстку тильною стороною приклеюють до тоненького дроту. Потім пелюстки потрібно фарбувати масляною або акриловою фарбою, домагаючись подібності з оригіналом. Основу заготовок фарбують зеленим тоном, центральну частину – рожевим. Також в середній частині пелюстки можна намалювати кілька дрібних цяток, характерних для лілії. А для простоти процесу можна використовувати фото з інтернету та просто змальовувати.

Крок 6. З ниток, проклеєних клейстером і манки виконують тичинки. Кінці ниток після висихання просто умочують в клей, а потім в манку. Готовий «пилок» забарвлюють жовтим тоном.

Крок 7. Квітку збирають, намагаючись рівномірно розподілити пелюстки і помістити в середину тичинки.

kviti_z_tkanini5

Витончені квітки з тканини, виконані самостійно, стануть не тільки відмінним декором Вашого дому, а й чудовим подарунком для близької людини. Головне, не зупинятися на досягнутому, постійно вдосконалюючи майстерність і придумуючи нові, екзотичні варіанти прикрас. Удачі!

kviti_z_tkanini6