Компактний багажник для старої машини

bagazhn0

Легкий швидкознімний багажник для нових авто купити – не проблема. А ось для старих «жигулів» краще це зробити самому.

Багажник на даху авто – річ корисна, а для дачника, можливо, і незамінна. Адже будівельні матеріали перевозити на найманому транспорті досить дорого. І це не альтернатива причепу – у того – свої функції та можливості.

bagazhn1

Але постійно возити багажник на даху незручно – він додає шуму при пересуванні, збільшуються і витрати пального. Тому, зазвичай, верхній багажник і зберігають у гаражі.

Але, якщо зробити цей пристрій компактним та складаним, його можна завжди возити з собою поряд з запаскою та інструментами, якщо він буде займати мало місця. Коли ж в магазині зустрінеться потрібна, але габаритна річ, можна завжди швидко розкласти цей багажник на даху авто.

Тобто, вимоги такі: новий знімний багажник має швидко та легко складатися-розкладатися та монтуватися на дах авто, та займати мало місця в основному багажнику.

bagazhn2

1. Стандартний верхній багажник від совкового авто

Зробити такий пристрій можна, використовуючи деталі стандартного верхнього багажника (1) – вузли кріплення, трубки квадратного перерізу (2), які розпилюють ножівкою на дві половини. Для з’єднання цих половинок використовують урізок металевої труби прямокутного перерізу 25х40.

bagazhn3

2. Трубка стандартного багажника до модернізації.

3. Вузол кріплення швелера та трубки: 1 – швелер, 2 – трубка багажника, 3 – болт М6х45, 4 – гайка-баранчик, 5 – шайба

4. Поперечина саморобного модернізованого розкладного багажника: 1 – гайка-баранчик М6, 2 – швелер, 3 – гайка М6

Відрізавши від цього урізку вздовж смужку металу отримують швелер потрібного розміру (1). Трубки багажника вставляються в нього, як у муфту, з невеличким люфтом.

bagazhn4

1. Швелер з сталевого профілю 25х40 мм. 2. Отвори у швелері свердлять на верстаті, заготовку затискають у лещатах.

bagazhn5

3. Вузол з’єднання половинок поперечини модернізованого багажника. 4. Кріплення вантажу до обох поперечин розкладного багажника обов’язкове – це помітно збільшує жорсткість конструкції.

Просвердливши по чотири отвори в швелері та трубах (2), з одного боку швелер з трубою закріпляють болтами зі звичайними гайками, а з іншого боку вийшов розкладний вузол з болтами та гайками-баранчиками (3). Для складання поперечини багажника слід просто вставити трубку у швелер, сполучити отвори для болтів, вставити болти в отвори та закріпити конструкцію гайками-баранчиками.

Встановлюється такий багажник за дві хвилини, просто та легко, оскільки заводське кріплення не змінилося. Конструкції надає міцності вантаж, який перевозять, від зв’язує у одне ціле весь багажник (4). Такий розкладний багажник забирає мало місця (5) та вільно пересувається у багажнику машини.

bagazhn6

5. Розкладений верхній багажник (дві поперечини з вузлами кріплення) – багато місця не займає. 6. Приклад кріплення пластикового профілю на верхньому багажнику авто.

Це не дуже складна робота. Набагато складнішим є запихання довгомірних деталей у салон авто.