Щорічно в світі продають декілька мільйонів фенів для волосся. Часто покупці не звертають уваги на якість і властивості фена, вважаючи головним критерієм вибору – ціну. А на практиці виявляється, що обрана модель не тільки погано справляється з укладанням, а й нагріває волосся до небезпечних температур або відразу ламається.
Експерти провели серію незалежних випробувань популярних фенів і сформували критерії, які допоможуть при виборі цього приладу. Про це і поговоримо.
Нові технології в Вашому фені
Всі жінки розуміють, що найбільшої шкоди волоссю завдає температура повітря, яке видувається з фена. Але в останні роки з’явилося кілька технологічних нововведень, які дозволяють мінімізувати негативні наслідки. Як же діють на наші локони нові технології, про які ми часто чуємо в рекламі: іонізація, турмалін, керамічне покриття?
Найчастіше виробники фенів додають в прилад функцію іонізації. Це означає, що негативно заряджені іони потрапляють в потік повітря, яке видувається, виштовхують і роздрібнюють молекули води в волоссі. Виходить, що в кожному волоску залишається більше дрібних молекул, тому сушка проходить в рази швидше, а значить, і безпечніше. Іонізація дозволяє зберегти природний рівень вологості волосся, воно залишається м’якими, шовковистим і майже не електризується.
Турмалін зустрічається рідше, ніж іонізація, але цей мінерал діє так само. Його кристали виділяють ще більше негативно заряджених іонів, що дозволяє не пересушувати волосся, зберігаючи його м’якими і слухняними.
Керамічне покриття діє трохи інакше: воно забезпечує рівномірне нагрівання повітряного потоку і створює інфрачервоне випромінювання, яке висушує локони і на поверхні, і зсередини за більш короткий проміжок часу.
Якими бувають фени
Фени діляться на три категорії: дорожні, домашні, професійні.
Самі малопотужні і, як правило, малофункціональні – це дорожні моделі. Зазвичай вони займають мало місця, зручно складаються, приваблюють доступною ціною і гранично простою конструкцією. Але експерти рекомендують використовувати дорожні фени виключно в поїздках і не купувати їх для домашнього використання з метою економії. Оскільки такі фени сушать волосся не дуже дбайливо і при постійному використанні можуть пошкодити його. Тим більше, шикарну укладку волосся з таким «помічником» точно не зробити.
Домашні фени не такі маленькі за розміром, як попередній вид і часто видають непогану потужність. Вони також більш дбайливо ставляться до волосся, мають кілька режимів сушки і додаткові насадки. Одним словом, з таким феном при певній вправності можна навіть повторити професійне укладання.
Найдорожча категорія – це професійні фени. Саме у таких моделей буде купа модних «наворотів», не кажучи вже про високу продуктивність. Професійна модель не перегріється, навіть якщо Ви будете використовувати її протягом тривалого часу. І як правило, виробники не скупляться у використанні останніх технологій в професійній техніці.
Як вибрати хороший фен?
Існує міф, що чим потужніший фен, тим швидше він висушує волосся. Лабораторні випробування показали, що це неправда. Виявилося, що потужність не завжди впливає на швидкість сушіння. Так що краще керуватися іншими критеріями для вибору.
Наприклад, якщо Ви шукаєте фен виключно для швидкої сушки, то Вам досить буде 1-2 режимів. Якщо ж перед Вами стоїть необхідність постійно робити складні укладки, краще вибрати модель з великою кількістю температурних режимів.
Обов’язково потримайте фен в руці перед покупкою, спробуйте уявити, що Ви прямо зараз сушите волосся. Всі перемикачі режимів, кнопки іонізації і холодного обдування повинні бути інтуїтивно зрозумілі.
Ергономічний фен дозволить Вам сушити і укладати волосся легко і швидко. Не забудьте також звернути увагу на довжину шнура: короткий, швидше за все, обмежить Ваші рухи. Вибираючи професійну модель, пам’ятайте, що такий фен, швидше за все, буде важчий, як по вазі, так і по використанню, від домашніх моделей.
При виборі фена експерти рекомендують також відштовхуватися від Вашого типу волосся. Власницям довгого прямого волосся краще звернути увагу на продуктивні моделі з функцією іонізації, здатні висушити волосся швидко. Сушити локони рекомендується плавними рухами і по всій довжині.
Потужний потік гарячого повітря може зробити хвилясте волосся жорсткими і неслухняними. Для збереження природної краси волосся, краще використовувати фени з дбайливим режимом сушіння або поєднувати повільну швидкість із середньою або високою температурою. А дифузор, який часто входить в комплект з домашнім або професійним пристроєм, допоможе зберегти об’єм хвилястого волосся.
Для неслухняних і посічених локонів рекомендується використовувати фен виключно в режимі дбайливого сушіння. Спробуйте використовувати фен з вузьким соплом, висушуючи волосся частинами. Функція іонізації або модель з турмаліном також не будуть зайвими.
Для ослабленого і тонкого волосся теж знадобиться модель з вузьким концентратором. Це дозволить швидко висушити волосся, не піддаючи його зайвому стресу. Щоб додати об’єму, можна пройтися концентратором близько до шкіри голови, піднімаючи волосся біля коріння.
Ось такі поради по вибору фену Ви сьогодні отримали. Нехай Ваша укладка буде завжди неперевершена.