Дім для собаки: вольєр + буда

voler0

Всім відомо, що собака є не лише другом для людини, але й надійним сторожем. Мешкаючи за містом слід створити для нього нормальні умови, збудувати зручну буду, яка стане житлом, яке рятуватиме і від спеки, і від холоду.

_voler1

Зазвичай, собачий дім розташовують при вході на ділянку, а навколо нього організовують невеликий вольєр, огороджений металевою сіткою (Малюнок 1).

_voler21

Малюнок 1. Буда для собаки з трисхилим дахом, розташована у вольєрі

Для собаки (наприклад самоїд) середніх розмірів оптимальна площа вольєру – біля 8 кв.м. Його форма може бути будь-якою, залежно від планування ділянки. Огорожу вольєру намагаються робити легкою, міцною та стійкою. Наприклад, складають з секцій, каркаси яких зроблені зі сталевих труб або кутків та затягнуті сіткою рабицею.

_voler32_3

Малюнок 2. Буда для собаки у формі двосхилого куреня. Малюнок 3. Незвична форма плану «палацу» для песика передбачає складну форму даху багатощипцову.

Оскільки конструкція вольєру складається-розкладається, його можна швидко перенести на будь-яке місце. Висота огорожі зазвичай складає 150-170 см, вічко сітки – 5х5 см. Основою для секцій можуть бути бетоні блоки з отворами під стояки. Вертикальні стояки суміжних секцій з’єднують особливими жорсткими хомутами, завдяки яким всі секції огорожі стають єдиною конструкцією. Стояки бажано встановлювати з інтервалом у 100-120 см, заглибившись у ґрунт на 50-70 см.

_voler4

Малюнок 4. Конструктивні вузли будок для собак

Буду краще складати на дерев’яному помості, який стане для неї підлогою. Поміст роблять з щільно з’єднаних дошок для підлоги завтовшки у 20-30 мм у вигляді єдиного щита. Звісно, помости можуть бути різних габаритів та форми.

Опора для помосту – бетонні плити, вкриті руберойдом – це шар гідроізоляції. Висота помосту – десять сантиметрів. При встановленні слід надати щиту невеличкого ухилу, щоб стікала дощова вода. Конструкція помосту – на Малюнку 4. Стіни-щити буди з’єднують з помостом металевими кутками, які надають конструкції, на яку встановлюватимуть дах, більшої жорсткості.

Багато в чому конструкція буди залежить від породи та розмірів собаки. При чому, тут важливим є оптимум – в маленькій буді собаці буде затісно, а в надто великій – холодно взимку, адже буда обігрівається лише за рахунок тепла, що випромінює песик.

На Малюнку 1 вказаний проект буди, розташованої у вольєрі, для сторожового пса. Її стіни – каркасно-щитові, утеплені пінопластом та зсередини обшиті фанерою. Дах – трисхилий. Фасад прикрашений різним елементом, що нагадує диск Сонця.

Буда у вигляді двосхилого куреня відрізняється своєю декоративністю, яку їй додатково надають імітація двобічного дахового віконця над гребнем даху та різна дошка над лазом до буди (Малюнок 2). Розміри майданчика-подіуму дозволяють собаці при хорошій погоді зручно відпочивати на сонечку.

Зберігати тепло у буді взимку допоможуть спеціальні шторки зі щільної тканини, закріплені над лазом.

Подібна форма буди для великого собаки, наприклад бельгійської вівчарки (Малюнок 3), обрана не випадково. Можна помітити, що собака, залізши до буди, перед тим, як лягти, обов’язково обернеться навколо себе пару разів. Це буде їй зручніше робити у буді саме такої форми. Одночасно форма стін визначає досить складну, але красиву форм даху – багатощипцову.

Треба розуміти, що дах буди будь-якої конструкції бажано робити знімним. Це дозволить обробляти та чистити внутрішні поверхні будови.

Зовнішні поверхні буди, як і інших будівель на подвір’ї, бажано вкрити алкідними емалями, які уберігають деревину від атмосферних впливів.

Загальну забарвленість при фарбуванні стін для буди та подіуму-майданчика бажано зберігати в єдиному стилі, а декоративні деталі можуть бути контрастними за кольором.