Виходячи з ергономічних вимог, мікрохвильову пічку слід розташувати на рівні очей, наприклад, на кронштейнах або особливій поличці, яку в стані виготовити власноруч будь-який домашній майстер.
Мікрохвильові, або НВЧ-пічки, отримали широке розповсюдження внаслідок того, що вони не лише швидко розігрівають їжу, але й за їх допомогою можна приготувати безліч різноманітних страв.
Поличку для встановлення пічки можна зробити з ДСП або клеєних столярних щитів. Якщо обирати ДСП, то краще зупинитись на ламінованій, з обробленими кромками. Конструкцію полички можна роздивитись на малюнку.
Конструкція та схема складання полички для мікрохвильової пічки. Елегантна та функціональна поличка вирішує одразу декілька кухонних проблем: розміщення мікрохвильової пічки, блендера, тостера, баночок зі спеціями та інших дрібниць, які необхідні на кухні, а також освітлення робочого столу.
Задній бік полички відкритий для вільного руху потоків повітря, що видувається з мікрохвильової пічки під час її роботи. Між корпусом пічки та стінами полички обов’язково має бути деяка відстань.
Після уточнення розмірів мікрохвильової пічки та інших приладів, які планується розташувати на поличці, можна починати розмічання деталей. Вирізавши деталі полички, на її кришку та основу наносять лінії розташування перегородок та стінок, помічають місця кріплення.
Під саморізи та шипи кріплення свердлять напрямні отвори. Задню планку, за яку поличка буде підвішена на стіну, з’єднують з кришкою за допомогою клею та саморізів.
В поличці передбачено місце для кріплення не лише таймера з радіоприймачем, але й блендера – багатоцільового кухонного приладу з насадками для подрібнення, збивання та перемішування продуктів. Знизу полички прикріпляють світильник та блок електричних розеток. У якості джерела світла краще обрати люмінесцентну лампу потужністю у 15-20 Вт, яка випромінює менше тепла, ніж лампа розжарювання, або світлодіодну.
Момент складання: поличка перегорнута та встановлена на кришку. Для з’єднання другорядних деталей з ДСП, як от фальшпанелі основи, можна обійтися без шипів та саморізів, використавши лише термоклей.
Перед початком роботи слід виміряти габарити пічки та уточнити розміри деталей полички при необхідності. З’єднувати деталі виробу можна по-різному, наприклад, на букових шипах та клеї, на меблевих стяжках, на саморізах. При цьому слід забезпечити міцність з’єднань, оскільки мікрохвильова пічка має досить велику вагу.