Швидке пропилювання
При виготовленні каркасу нескладного стелажу або перетинки з дерев’яних брусків однакового перерізу досить часто окремі деталі конструкції з’єднують упівдерева. Для цього у місцях перетину та з’єднання по краях або посередині роблять пропили в кожному з брусків на половину його товщини. Спочатку роблять крайні пропили, а потім – проміжні з кроком три-п’ять міліметрів. «Гребінець», що створюється при цьому, видаляють потім мазелем (стамескою). При цьому, звичайно, приходиться робити багато таких попередніх пропилів ножівкою та й ще бажано, щоб всі вони були зроблені на одну й ту саму глибину.
Робота буде просуватися значно швидше, якщо збоку на полотно ножівки наклеїти малярну (або іншу липку) стрічку паралельно лінії, яку створюють кінчики зубців, та на потрібній відстані від неї. Це дозволить не витрачати час на ретельне розмічування пропилів в заготовці або на контроль глибини врізання полотна ножівки.
Край малярної стрічки, яку наклеюють на полотно ножівки буде більш помітним, якщо його підфарбувати яскравим фломастером.
Досилач при подовжньому різанні
Одна з найбільш травмо небезпечних робіт при здійсненні операцій на дисковій стаціонарній пилі (циркулярці), це випилювання клинів та тонких планок. Для безпеки робіт та їх пришвидшення використовують спеціальні досилачі. Адже тоді потрібно налагодити верстат лише один раз, і можна розпиляти заплановану кількість деталей.
Досилачі можна робити з різних дошок у відповідності з наведеними малюнками. Досить серйозним фрагментом цих пристосувань, що допомагає виконати вимоги техніки безпеки є пластинчастий обмежувач. Саме він утримує відпиляну деталь та не дозволяє їх вилетіти в момент відокремлення від заготовки, яку розрізають.
1. Щоб відпиляти від заготовки довгі тонкі планки потрібен довгий досилач.
2. Виготовлення клинів з досилачем.
Коли працюють з досилачем, напрямний упор верстату має бути встановлений на відстані, що дорівнює максимальній ширині досилача (задній його частині) від ближнього боку пиляльного диску. Далі заготовку вкладають в паз опорної основи пристрою та подають на диск, що обертається. Положення упору не змінюють, а вирізають в цьому положенні потрібну кількість рейок або клинів.
3. Конструкції досилачів:
- досилач для виготовлення тонких планок
- досилач для виготвлення клинів
- першим ділом свердлять в ручці отвори Ø 25 мм через 20 мм
- шуруп з пласкою голівкою
- фанера завтовшки у 5 мм
- глибина пазу має дорівнювати запланованій товщині планки
- шуруп з пласкою голівкою
- опорна основа
- за формою клину слід випиляти паз
- обмежувач
- ручка