М’яке, як подушка з ґудзиками, таке оббиття зазвичай прикрашало імператорські палаци. Зараз ця технологія використовується для прикрашання вишуканих інтер’єрів барів, ресторанів. Але використовують цей метод і в приватних будинках, адже з його допомогою можна прицільно розставити акценти в інтер’єрі.
Капітоне
Це такий спосіб оббиття меблів та поверхонь в інтер’єрі. Він з’явився в середині поза того століття у палаці французького імператора Наполеона ІІІ. З французької capitonné означає «підбивати ватою». Дійсно, під тканину рівномірно підкладали шар вати, а потім стягували її, закриваючи ґудзиками місця стягнення. Зручною ця технологія виявилася і для виробників карет, адже у екіпажі оббитому зсередини таким «капітоне» їхати по вибоїнах на дорогах того часу було значно веселіше. Тому капітоне ще називають каретною стяжкою.
Використання в сучасному інтер’єрі
Каретна стяжка з самого початку асоціювалась з розкошами, тож цей акцент зберігся за нею й досі. Зараз використання капітоне в інтер’єрі обмежується лише фантазією автора. Дизайнери використовують цей метод для досягнення зовсім різних ефектів. Наприклад, в ресторані White Rabbit таким чином оббита стеля одного з залів, чим створюється трішки божевільний ефект, що посилає до пиття чаю у «Аліси в країні чудес». У зброярських магазинах червона каретна стяжка перетворює вітрину магазину у музейну вітрину.
Твердий, але м’який
Знайома фактура дає сигнал нашій свідомості, що поверхня м’яка, але в сучасному дизайні це далеко не завжди так. Наприклад, під каретну стяжку можна оформити бетонну стіну, яка дає м’якість всьому інтер’єру, або надрукувати цей візерунок на підлозі, як роблять в деяких закладах. Ілюзія настільки міцна, що підлога дійсно здається м’якою.
Розставляючи акценти
Якщо у якості оббиття для меблів капітоне може виглядати звично та не звертати на себе особливої уваги, то безпосередньо в інтер’єрі на такій фактурі завжди буде твердий акцент. Дякуючи малюнку, який повторюється, каретна стяжка має потенціал для створення оптичних ефектів. Наприклад, якщо декорувати стіну капітоне з ромбами, що витягуються вертикально, то висота стелі візуально збільшиться, а якщо відійти від ромбів та квадратів та робити складні геометричні малюнки, то така стяжка буде вже якимось арт-об’єктом.