Дім для собаки: конструктивні нюанси

budkasob00

Правильний вхід до собачого будиночку а також місце розташування цієї важливої будівлі також мають велике значення.

Лаз

Тут є деякі закономірності. Висоту прорізу визначають, додавши до росту тварини п’ять сантиметрів, а ширина визначається шириною грудей собаки – її слід заміряти та також додати п’ять-шість сантиметрів. Якщо зробити ширше – песик буде замерзати, вужче – незручно пролазити.

budkasob_1

Лаз вирізають не посередині стіни, а зсувають до якогось з кутів. Тоді собака зможе захиститися від вітру та опадів за стінкою. Для маленького цуценяти облаштовують невеликий проріз, який розширюють по мірі виростання песика.

budkasob_2

На вхід до конури вивішують два грубої тканини полотна, нарізані на широкі стрічки. Завісу закріпляють в прорізі, зсуваючи розрізи, так, щоб собака зміг вільно входити, а вітер всередину не задував.

budkasob_3

Знизу прорізу прибивають поріжок заввишки у десять-п’ятнадцять сантиметрів, тоді всередину не попаде сніг та собака не викидатиме підстилку.

Виставляють буду на піднятому місці, добре прихованому від сонця та вітру, але такому, що дає хороший огляд всієї ділянки, починаючи із входу.

Варіант утепленої конури

Наприклад, буду для собаки спорудили із залишків будівницва, з невеличким навісом збоку та двома глухими стінками.

budkasob_4

В конструкції по кутах прикріпляють бруски – шість зразків – чотири бруска конкретно для буди та два для вітрозахисних зовнішніх стінок.

budkasob_5

Далі споруджують внутрішнє обшиття, до якого прикріпили сім сантиметрів піноплексу та зовні обшили дошками. Щоб не дати воді затікати між обшиттями, згори прибили брусок. Для зовнішнього обшиття стіни, що контактує з вітрозахисною стіною, використали цілі дошки, щоб конструкція була жорсткішою.

budkasob_6

Більше за все часу піде на будівництво даху. Можна не робити його зовсім пласким, тому спочатку споруджують щит утеплення, до якого прибивають закруглену кришку з набраних рейок. Хоча цей дах немає ухилу, але за з такою формою даху вода однаково буде стікати. Щоб захиститись від вологи під дошки підкладають плівку.

Схема буди для крупної породи собак (кавказця)

У конструкції можна передбачити відмінні від традиції ідеї: ззаду зробити дверцята для чищення, а в бічній стінці прорізати вікно для спостережень.

budkasob_7

Спочатку будують з колод та фарбують дерев’яний поміст, який перед тим обстругують та збивають цвяхами. Далі складають саму буду. Споруду повністю складають в майстерні, після чого виносять та встановлюють на потрібне місце. Добре, щоб будівлі, розташовані поряд з цією спорудою знаходились в одній стильовій тональності з нею.

budkasob_10

Нижній вінець кладуть цілим, оскільки це опора конструкції та ще й поріг. Потім згідно з наміченою схемою вирізають брус. Якщо дах планується створити двосхилим, як у будівлі, що межує з будою, роблять з товстого листа фанери пласку стелю, яку вкладають на паз, вирізаний у брусі. Далі встановлюють та закріплюють згори щити.

budkasob_8

Їх складають без кроквяної сітки, оскільки дах є декоративним. Просто збивають щити разом, оббивають залишками м’якої черепиці та обшивають дошками фронтони, і буду можна вважати готовою. Таке будівництво займе приблизно пів дня.

budkasob_9

Багато цікавої інформації про домашніх улюбленців – https://zoosvit.info/