Стильно, затишно та зручно – як прикрашати своє житло згідно з американськими рецептами.
Для американця приватний будинок – показник успішності. Жити у передмісті, де сусіди знають одне одного, в тиші, далеко від шуму мегаполіса – набагато більш престижно, чим навіть у центрі Нью Йорка. При цьому типовий американський дім відрізняється від нашого традиційного.
Все починається з процесу будівництва. Традиційна для США технологія має на увазі зведення каркасу з дерев’яних рам, на які прикріпляють листи ОСП або фанери. Між ними облаштовують утеплювач. Стіни – порожнисті, тож комунікації проводити легко. Крім того, такі легкі стіни не потребують серйозного фундаменту, таким чином процес будівництва йде простіше та дешевше. Зробити перепланування – теж легко – ніякого залізобетону, який треба буде довбати. Але такий американський будинок дорожче в експлуатації – його складніше охолоджувати влітку та обігрівати взимку, ніж капітальний із шлакоблоку або цегли.
Швидше за все, коли ви увійдете в типовий американський дім, вас зустрінуть такі ось сходи, що ведуть на другий поверх, який є більш приватним, там традиційно розташовані спальні. Закритого коридору або окремого холу, де знімають взуття та залишають верхній одяг, в американських будинках частіше за все просто немає.
Неоеклектика
Більшість сучасних приватних будинків в Північній Америці (США та Канада) зроблені в архітектурному стилі, відомому, як неоеклектика або постмодернізм.
Будинки в неоеклектичному стилі зазвичай мають два або більше поверхів. Будинки з одним житловим поверхом можуть маскуватися за допомогою башточок та мезонінів під двоповерхові. Відміною неоеклектичного будинку є складна складена компоновка житлового простору, багатоскладеними площинами та складними лініями фасадів та покрівель, внаслідок чого будинки здаються набагато більшими, ніж вони є насправді. Крім цих фальшивих башточок та мансардних вікон, будівлі можуть мати і інші елементи, наприклад, колони, кронштейни, французькі балкончики, які не несуть ніяких функцій, окрім декоративних.
Інтер’єри
Більшість будинків у стилі неоеклектики мають відкрите планування з об’єднанням кухні, їдальні та сімейної рекреаційної зони.
Характерним явищем є продовження інтер’єру на відкритому повітрі – в єдиній стилістиці зводять зони для приготування їжі та дозвілля на вулиці. У суспільних зонах зазвичай високі та нерідко склеписті стелі. У багатьох варіантах стелі прикрашені дерев’яними або тинькованими балками. У внутрішньому декорі приміщень звичайно присутнє багато деталей в сільському, іспанському або індіанському стилі – залежно від етнокультурних традицій місцевості.