Мультиварка: за і проти

multivarka

Технічно оснащена кухня є відмінною підмогою господині в приготуванні їжі. Посудомийні машини, кухонні комбайни, соковижималки та багато іншого значно полегшують процес приготування різних страв, які виходять і смачні, і корисні. Список сучасної техніки можна продовжувати ще довго, але в цій статті мова піде про мультиварку та про її плюси і мінуси.

Що ж таке мультиварка?

«Розумна каструля», «чудо каструля» – саме так по-іншому називають цей кухонний прилад господині. Саме він в даний час набуває найбільшої популярності серед жінок та поварів, які ведуть правильний спосіб життя.

Мультиварка з легкістю здатна замінити каструлю, сковорідку і навіть духовку. Якщо спробувати розібратися що ж є попередником мультиварки, то можна прийти до висновків що це – рисоварка. Отож, мультиварка – це вдосконалена рисоварка.

Процес приготування їжі в цих “сестер” дуже схожий. Їжа готується при щільно закритій кришці під тиском з системою відводу пари. Зайва волога випаровується, решта всмоктується в їжу.

Мультиварці доступні не тільки звичні функції: варіння, тушкування, смаження, готування на пару, а й випічка та підігрів. І головна перевага в тому, що процес приготування їжі не потребує постійного контролю.

Існують мультиварки-скороварки, де процес приготування їжі скорочується в рази, аж до декількох хвилин. Причому багато хто відзначає, що страви, приготовані в мультварці виходять смачнішими, соковитішими, завдяки особливому режиму приготування.

Все про функції мультиварки

Створюється враження що функціонування мультиварки не обмежене. На ринку існує безліч мультиварок, облаштованих стандартною, обмеженою кількістю режимів. Більш складні і вдосконалені моделі мають в розпоряджені розширені функції і режими.

Вибираючи мультиварку для своєї сім’ї, потрібно враховувати кількість всіх членів. Якщо сім’я велика, то і їжі потрібно готувати багато. Тут на допомогу прийде різноманітність моделей, які пропонують різні обсяги чаш – від 1,5 до 6 літрів.

Проте, жінки, які використовують мультиварку для приготування страв, помічають, як переваги (плюси), так і недоліки (мінуси) цього приладу.

Переваги мультиварки

Зараз ми з Вами зупинимося на достоїнствах мультиварки.

1. Приготування їжі в мультиварці можна називати швидким, бо все ж таки, вона помітно економить час. Поки готується їжа, можна зайнятися іншими справами і навіть сходити на роботу. Це відбувається тому, що не потрібно стежити за процесом приготування – нічого не википить, “не втече” і не пригорить. Досить закласти продукти в чашу, виставити певний температурний режим або програму і все! Через певний час прилад видасть звуковий сигнал, що буде повідомляти про завершення процесу варіння і відключиться, перейшовши в режим звичайного підігріву.

2. Практично всім мультиваркам доступні функції «відкладеного старту» і «підігріву». Сенс функції «відкладеного старту» (відстрочення) полягає в тому, що можна закласти в чашу інгредієнти обраної страви ще ввечері, а вранці отримати вже готовий продукт (страву), який мультиварка запропонує Вам в гарячому вигляді, завдяки функції “підігріву”.

3. Мультиварка витрачає дуже мало електроенергії. Важливо тільки дотримуватися рецептури і вибирати правильний режим для приготування, то в такому випадку Ви отримаєте дуже і дуже економічну “помічницю”.

4. Різноманіття страв. Навіть найпростіша модель мультиварки може приготувати безліч страв. Зробити випічку і навіть йогурт. Не потрібно володіти кухарськими знаннями і навичками, щоб приготувати смачні страви. Потрібно лише дотримуватися запропонованої рецептури, вибирати потрібні програми і страви будуть готуватися, можна сказати, самі по собі. Правда ж, зручно?

5. Можливість приготування здорової і багатої на вітаміни їжі – це безсумнівно є гідністю мультиварки. Якщо в Вашому будинку є дитина або у Вашій родині прийнято правильно харчуватися і вживати лише здорову їжу, то ця річ для Вас буде незамінна.

6. Мультиварка, звичайно в залежності від моделі, замінює безліч інших приладів. Таких як пароварка, хлібопічка, духовка, фритюрниця, йогуртниця і т.д. Тому, якщо Ви придбали мультиварку, то купувати решту приладів просто не виникає необхідності.

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

Все про недоліки мультиварок

А тепер поговоримо про певні недоліки мультиварок. Але не бійтеся, їх не багато і вони не є критичними. Це скоріше рекомендації та застереження під час експлуатації, ніж мінуси приладу. І ми просто Вас інформуємо про них.

1. Як і будь-які інші речі з антипригарним покриттям, чаша мультиварки, також вимагає дбайливого ставлення. Тому в стандартній комплектації до мультиварки входить спеціальна пластикова ложка. Тільки нею і потрібно користуватися.

2. Сам процес приготування їжі в мультиварці займає певну кількість часу, тому готувати їжу потрібно заздалегідь.

3. В мультиварці не вийде приготувати їжу з засмаженою скоринкою. Тож, фаст-фуд приготувати не вийде. Але це ж добре!

4. Незначним, але все ж недоліком, є той факт, що можна приготувати в одній мультиварці тільки одну страву, хоча… є новинки з двома чашами, в яких можна одночасно готувати декілька страв.

5. Сама мультиварка має досить великий розмір. Однак, на кухні простіше знайти місце для однієї мультиварки, ніж для безлічі інших приладів, які вона прекрасно замінює.

Рецептів страв, приготованих в мультиварці дуже багато, а завдяки експериментам винахідливих господинь, їх кількість постійно поповнюється. Так що, є всі шанси стати справжнім шеф-кухарем на власній кухні, маючи у своємо розпорядженні мультиварку, в якій, все ж таки, більше позитиву, ніж мінусів.