Інтер’єр сучасних американських будівель є досить простим, традиційним та функціональним. Привабливість та зручність досягаються за рахунок зручного планування та засобів мистецтва декору. Американський інтер’єр побудований на виразних колірних сполученнях та контрастах. Широко використовуються прості архітектурні форми інтер’єру, такі, як арки, ніші, подвійні та потрійні приступки. Практично всі інтер’єри декоровані накладними елементами з пінополіуретану. Численні наличники, плінтуси та розетки надають затишку інтер’єру будинку. Досить часто в будівлях немає гострих кутів – вони всі згладжені.
Газовий камін у сімейній кімнаті та кухня, що поєднана з сімейною кімнатою. Численні арки зонують внутрішній простір. Кухонний острів та зона для сніданків на кухні.
При вході в дім влаштовують невеличку парадну зону для гостей зі столом та стільцями, або з невеличкими канапками, де можна поспілкуватися з відвідувачами. Якщо гостьова зона в будинку відсутня, відвідувач опиняється у великій сімейній кімнаті, що прилягає до їдальні та кухні. Для щоденної трапези існують невеликі столи на кухні, або поряд з кухнею. Для прошених обідів існує окремий парадний стіл в особливо урочистому інтер’єрі або у великій сімейній кімнаті.
На стелі світильники можна побачити лише в парадній обідній зоні або сімейній кімнаті. Всі інші світильники прагматично виконані настінними або настільними, так її набагато легше обслуговувати. Також у хаті поважного американця не можна побачити синтетичних матеріалів – вінілу або ДСП. Синтетика, це доля іммігрантів, які з нуля починають своє життя.
Також у новозбудованому житлі заборонено влаштовувати дров’яні каміни, адже дим забруднює атмосферу, а продукти горіння є канцерогенами. Всі каміни в нових будинках працюють на магістральному газі, якого вдосталь в США та Канаді.
Дорогий паркет та керамічна або мармурова плитка використовуються лише в парадній частині будинку. Підлога в житловій частині – це ковролін, який вважають розхідним матеріалом та регулярно оновлюють. Внутрішні стіни нечасто бувають «порожніми» – американці віддають перевагу картинами, фотографіям або предметами прикладного мистецтва. Для оформлення використовують також розпис темперою по стінах або декоративні дерев’яні панелі. Стіни всередині будинку традиційно оздоблюють тиньком, покладеним на гіпсокартонні листи. Інтер’єр зазвичай фарбують у кольори природної гами: від світло-коричневого до трав’янистого зеленого.
Кухня, що примикає до сімейної кімнати має вбудовані вже на стадії будування меблі та оснащена всім необхідним. Пральну та сушильну машини на кухні не розміщують, для цього є пральня. Фасад кухні частіше за все виконують з натуральної деревини. Стільниці зроблені або з нових полімерних каменів або з традиційної керамічної плитки. Якщо дозволяє простір, мийку та зону приготування їжі виокремлюють в острів посередині кухні.
Головною характеристикою американського дому є кількість спалень та ванних кімнат. В спальнях зазвичай вбудовують шафи або цілі гардеробні відділення.
Хазяйська спальня за площиною більша за інші та нерідко має свій власний санвузол. Другий санвузол розташований біля дитячих спалень, а третій, гостьовий – ближче до вхідної зони.
На ліжках звичайно багато подушок, ковдри не заправляють у під-ковдри, а просто кладуть на друге простирадло, головний кінець якого загортається на ковдру – так простіше та зручніше.