Оздоблення зрубу

ozdzrub0

Чим оздобити зруб, щоб інтер’єр був цікавим та водночас практичним? Тут є декілька варіантів, які стануть гідною альтернативою звичній вагонці та гіпсокартону.

ozdzrub1

Розпис

У багатьох країнах використовувати розпис для прикрашання будинків, складених з колод, є традиційним. Адже, незалежно від смаків, які часто-густо змінюються разом зі стилістикою, бажання людей запустити до хати щось прекрасне, знищити неможливо.

Особливо жваво та цікаво розпис виглядає на деревині, де сама основа вже задає настрій, збагачуючи малюнок природними фактурами. Але це не зробило розпис масовим явищем, тим більше, у дерев’яних будинках. Тому на озброєння цей декораторський засіб можна брати сміливо та без сумнівів.

derevo-0

Текстурування (браширування) деревини

Браширування – це механічний процес зістарення за допомогою не таких вже й складних маніпуляцій. В результаті подібної обробки, деревині можна надати «підстаркуватого» вигляду, додавши солідності інтер’єру. При цьому дерево можна обробляти оливою, тонувати або фарбувати. У кожному випадку результат буде абсолютно різним, але при цьому завжди гідним. Однак, не слід забувати при міру, та про те, що завжди є небезпека «переперчити» страву. Якщо зістарити всі дерев’яні елементи в інтер’єрі, швидше за все він буде справляти враження старого кинутого житла, а не старовинного маєтку з поважною історією.

derevo-5

ozdzrub2

Випалювання деревини

Випалена деревина при адекватній обробці виглядає досить декоративною та привабливою. По-перше – випал звільняє деревний малюнок, підкреслюючи його в рази яскравіше, ніж при звичайному брашируванні. По-друге, матеріал після такої обробки стає практично невразливим для грибків та вологи, підвищується також і вогнестійкість. Випалення деревини можливе лише на стадії підготовчих робіт, до початку будівництва, оскільки після цього процес стає надто небезпечним.

derevo-1