Обираємо кавоварку

kavovarka

Ви та людина, яка дуже любить каву і не можете прожити й дня без випитої чашечки? Звичайно ж, адже це один з кращих напоїв в світі! Кава освіжає, тонізує, бадьорить. Щоб зварити каву, існує безліч рецептів і способів, посуду і прийомів. Але, якщо Ви для її приготування вирішили придбати кавоварку, перш, ніж іти в магазин потрібно визначитися, яка ж саме кавоварка потрібна Вам.

Види кавоварок та правила вибору

Вибір кавоварок величезний, до того ж існує більше 40 фірм виробників. Залежно від способу приготування кави, всі кавоварки діляться на три види:

  • – кавоварки-еспресо,
  • – фільтраційні або краплинні,
  • – комбіновані.

Ці кавоварки відрізняються одна від одної за принципом дії, додатковими функціями і пристосуваннями, зовнішнім виглядом і об’ємом.

Кавоварки-еспресо

kavovarka_espreso

Принцип дії таких кавоварок полягає в наступному: в герметичному резервуарі, вбудованому в кавоварку, вода закипає і перетворюється на пару. Коли тиск досягає певної величини, відкривається клапан і вода проходить через тримач з фільтром для кави.

У більш дорогих кавоварках (помпових) встановлюється бойлер, куди надходить вода і нагрівається там до 95 градусів і вже за допомогою електромагнітного насоса, який створює тиск, проходить через фільтр з кавою.

Ну, а тепер, поговоримо про фільтр. У помпових кавоварках встановлюється фільтр, який має 400 отворів, що дозволяє готувати не тільки еспресо, але і капучіно із стійкою, пишною пінкою і використовувати кави будь-якого помелу.

У звичайній кавоварці-еспресо необхідно використовувати каву тільки середнього помелу. Вона, з-за фільтра, не дає стійкої пінки. Процес приготування в таких кавоварках занадто довгий.

У помпових кавоварках, а іноді і в звичайних, встановлюються системи регулювання міцності кави, тобто можна отримати м’який, середній або міцний смак кави. Але тільки в деяких помпових кавоварках встановлюється кавомолка, в якій можна отримати різну ступінь помелу кави. Такі кавоварки називають ще кавокомбайнами.

Недолік цих кавоварок полягає в тому, що вони вимагають певних навичок дозування і трамбування кави. А цього можна досягти тільки практичним шляхом, кава в них готується досить довго і обсяг готового продукту малий.

Кавоварки фільтраційні (краплинні)

kapelni

Принцип дії таких кавоварок дуже простий. З спеціальної посудини, розташованої в кавоварці, холодна вода, проходячи по контуру з тенами, нагрівається до 95 градусів і по краплі стікає у фільтр з кавою, а звідти вже готова кава перетікає в колбу або чашки.


Такі кавоварки забезпечені фільтрами трьох видів:

  • – паперовий (одноразовий), дає чудову якість напою, в порівнянні з іншими фільтрами, але на його покупку і заміну треба постійно витрачати час і гроші.
  • – нейлоновий, більш довговічний, але і більш дорогий, до того, ж він помітно псує смак кави.
  • – нейлоновий, покритий нітридом титану, дуже довговічний, не псує смаку напою, але вимагає дуже частого і ретельного промивання, і, відповідно, він дорожчий за всі попередні.

У деяких кавоварках встановлений регулятор потужності, за допомогою якого можна отримати за бажанням м’який або більш міцний смак кави. Якщо такого регулятора немає, то дізнайтеся потужність кавоварки: чим потужнійсть, нижча, тим міцніший виходить напій.

При покупці кавоварки треба звернути увагу на наявність протикрапельного механізму. Він встановлюється на всіх трьох видах кавоварок і не дає каві проливатися, навіть якщо Ви захочете вийняти колбу.

Є краплинні кавоварки, на яких встановлені плити автопідігріву. Зазвичай таке пристосування встановлюються на об’ємних кавоварках: від літра і вище. У кавоварках меншого обсягу, для збереження температури напою, використовуються термоси, кришки спеціальної конструкції і колби різних форм.

Комбіновані кавоварки

kombinovani

У цих кавоварках закладений принцип дії двох попередніх видів кавоварок. У них можна приготувати не тільки каву еспресо, але і капучіно. Комбіновані кавоварки мають всі перераховані вище пристосування.

Існують ще й гейзерні кавоварки. Кава в них не зливається вниз, а надходить у верхню судину. У продажу вони зустрічаються все частіше і призначені для варіння кави на плиті.

geizerni

При покупці такої кавоварки треба пам’ятати про те, що ми економимо місце на кухні і гроші, бо ж замість двох приладів купуємо один. Але не можна забувати і про те, що вони дорожчі і вимогливіші в обслуговуванні, тому що для кожної частини такої кавоварки необхідний свій індивідуальний догляд.

І найголовніше, якщо Ви вирішили купувати кавоварку з великою кількістю пристосувань і функцій, то спершу добре подумайте, чи будете Ви всіма ними користуватися. Інакше Ви просто даремно витратите гроші. Вдалого вибору!